Pagrindinis puslapis Sena Voruta Rygoje Baltijos šalių gynybos ministrai pasirašė bendradarbiavimo komunikatą

Rygoje Baltijos šalių gynybos ministrai pasirašė bendradarbiavimo komunikatą

2009 m. gruodžio 11 d. Latvijos sostinėje Rygoje susitiko Lietuvos krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, Latvijos gynybos ministras Imantas Liegis (Imants Lieģis) ir Estijos gynybos ministras Jaakas Aavikso (Jaak Aaviksoo). Tradiciškai du kartus per metus vykstančiame susitikime buvo aptartos Baltijos šalių karinio bendradarbiavimo aktualijos.
 
Gynybos ministrai aptarė lapkričio pabaigoje Lietuvoje vykusio Baltijos kariuomenių vadų susitikimo rezultatus, Baltijos šalies atstovai pasidalijo informacija apie jų šalyse vykdomas kariuomenių reformas, kalbėjo apie NATO oro policijos Baltijos šalyse vykdymo aktualijas, Baltijos gynybos koledžo vystymo ir karininkų rengimo ir kitais trišalio bendradarbiavimo klausimais.
 
Po darbinio susitikimo Lietuvos, Latvijos ir Estijos gynybos ministrai pasirašė bendrą komunikatą ir kitų metų trišalį bendradarbiavimo planą.
 
Baltijos šalių gynybos ministrų pasirašytame komunikate pabrėžiama, kad dalyvavimas NATO operacijose Afganistane yra visų trijų šalių prioritetas. Ministrai sveikina JAV sprendimą dėl NATO pajėgumų stiprinimo Afganistane, siekiant stiprinti šios šalies valdymo ir saugumo struktūras, kad jos ateityje galėtų perimti visą atsakomybę už šalies ateitį. Pasirašytame trišaliame komunikate Baltijos šalių gynybos ministrai pritaria, kad naujoji NATO strategijos koncepcija turėtų vienyti ir patvirtinti sąjungininkių tarpusavio įsipareigojimus besikeičiančioje saugumo aplinkoje. Lietuvos, Latvijos ir Estijos gynybos ministrai išreiškė pritarimą glaudesniam JAV ir Baltijos valstybių kariniam bendradarbiavimui saugumo srityje, įtraukiant į jį ir bendras pratybas Baltijos regione. Dokumente taip pat pabrėžta reguliarių trišalių karinių pratybų, didinančių kariuomenių sveikumą, svarba. Komunikate gynybos ministrai pasveikino NATO sprendimą pratęsti oro policijos misijos Baltijos šalyse vykdymą iki 2014 m.
 
Po komunikato pasirašymo ir susitikimo su žiniasklaidos atstovais Baltijos šalių ministrai lankėsi Latvijos kariuomenės karinėje bazėje Adažiuose, kur susitiko su JAV karinių oro pajėgų Europoje ir NATO karinių oro pajėgų komponento vadu generolu Rogeriu A. Brady (Roger A. Brady).
 
Lietuvos, Latvijos ir Estijos gynybos ministrų susitikimas Latvijoje vyko gruodžio 10–11 dienomis.
 
Krašto apsaugos ministerija/Viešųjų ryšių departamentas
www.kam.lt, tel. (8 5) 2735 519; el. paštas: vis@kam.lt
 
Nuotraukoje: Susitikimo metu Latvijoje