Prieš panyrant į sutemas: Lietuva XVIII amžiuje: kai ir Lenkija, ir Varšuva buvo mūsų

Prieš panyrant į sutemas: Lietuva XVIII amžiuje: kai ir Lenkija, ir Varšuva buvo mūsų

2022 m. spalio 18 d. 17.00 val. Vytauto Didžiojo karo muziejuje (Donelaičio g. 64, Kaunas) bus pristatyta jūrų skauto, Klaipėdos universiteto profesoriaus bei vieno iš Lietuvos karo istorijos draugijos kūrėjų Valdo Rakučio knyga „Prieš panyrant į sutemas: Lietuva XVIII amžiuje: kai ir Lenkija, ir Varšuva buvo mūsų“ (leidykla Alma Littera).

Susitikimo metu autorius pasidalins savo knygoje aprašomas įžvalgomis apie XVIII a. ATR visuomenę, valstybę formavusius įvykius bei tragiškas jų pasekmes, atskleis to laikotarpio ATR bajorų sluoksnio ir kaimyninių šalių valdovų portretus, ves paraleles su šiandien Ukrainą naikinančios agresorės Rusijos kariniais veiksmais.

Pristatyme dalyvaus: knygos autorius, karo istorikas V. Rakutis ir knygos sudarytoja, žurnalistė Ž. Petrauskaitė.

Renginys nemokamas! Renginio metu bus galima pigiau įsigyti knygą ir gauti rašytojo autografą.

Apie knygą „Prieš panyrant į sutemas: Lietuva XVIII amžiuje: kai ir Lenkija, ir Varšuva buvo mūsų“

 

Kaip atsitiko, kad Abiejų Tautų Respublika – didelė ir sena valstybė – XVIII amžiaus pabaigoje tiesiog dingo iš Europos žemėlapio? Ar ATR istorija galėjo pasisukti kita linkme, jei būtų valstybėje atsiradęs stiprus lyderis? – tokie ir panašūs klausimai analizuojami V. Rakučio knygoje. Autorius savo knygoje ne tik dalinasi savo įžvalgomis apie XVIII a. ATR visuomenę, valstybę formavusius įvykius bei jų pasekmes, bet ir kviečia naujai ir be išankstinių nuostatų pažvelgti į šio amžiaus aukštumas ir žemumas.

Istorikas knygoje veda paraleles ir su šiandiena. Jis įsitikinęs, kad kontekstas, kuriame gyveno to amžiaus žmonės, jų sumanymai, idėjos, pasiekimai ir klaidos yra svarbu, jei norime išmokti istorijos pamokas.

„Vis dar tikimės, kad kažkas kitas turi mus ginti, o ne mes patys, ir apskritai – esą jeigu mes nepulsime, tai ir mūsų nepuls. Čia vis iš XVIII amžiaus ateinančios kvailystės. Juk ir tada tikėjome, kad Austrija turi mums padėti. Bet štai nepadėjo, kiti jai geriau pasiūlė. Dabar vėlgi labai daug tikimės iš draugų, esame įstoję į kolektyvinę gynybinę sąjungą̨, ir tai teisinga. Bet jeigu patys nesirūpinsime savo gynyba, kaip sąjungininkai supras, kad interesas yra abipusis?“ – svarsto V. Rakutis.

Daugiau informacijos apie renginį: www.vdkaromuziejus.lt

Knygos pristatyme bus fotografuojama ir filmuojama.

Naujienos iš interneto