Pagrindinis puslapis Sena Voruta Prezidentas ragina Vidaus reikalų ir Aplinkos ministerijas numatyti efektyvias priemones kovoje prieš organizuotą miškų kirtimą

Prezidentas ragina Vidaus reikalų ir Aplinkos ministerijas numatyti efektyvias priemones kovoje prieš organizuotą miškų kirtimą

Trečiadienis, 2003 m. birželio 18 d. (Vilnius)
 
Lietuvos Respublikos Prezidentas Rolandas Paksas su vidaus reikalų ministru Virgilijumi Bulovu ir aplinkos ministru Arūnu Kundrotu aptarė neteisėto miškų kirtimo bei cheminių medžiagų laikymo ir apsaugos Lietuvos Respublikos teritorijoje problemas.

Posėdžio metu Prezidentas R. Paksas pažymėjo, kad žiniasklaidos atskleisti faktai apie neteisėtą miškų kirtimą, organizuotų nusikalstamų grupuočių dalyvavimą šioje neteisėtoje veikoje bei šalies teisėsaugos institucijų nesugebėjimas nustatyti kaltininkus liudija, jog tiek teisėsaugos institucijos, tiek miškų urėdijų darbuotojai nerodo pakankamo dėmesio ir iniciatyvos šių nusikaltimų prevencijai bei atskleidimui.

Valstybės vadovas taip pat atkreipė dėmesį, kad nėra reikiamo bendradarbiavimo tarp teritorinių policijos komisariatų ir miškų urėdijų. Tiek policijos, tiek miškų urėdijų darbuotojai neturi pakankamos kvalifikacijos fiksuojant bei tiriant tokio pobūdžio nusikalstamas veikas. Nėra analizuojama, kokia žala padaroma neteisėtu miškų kirtimu.

Respublikos Prezidentas siūlė Vidaus reikalų ir Aplinkos ministerijoms nedelsiant išanalizuoti realias grėsmes bei padarytą žalą dėl miškų neteisėto kirtimo, numatyti neatidėliotinas bei efektyvias prevencines priemones.

Valstybės vadovas teigė, jog būtina užtikrinti už šią sritį atsakingų policijos ir miškų urėdijos darbuotojų apmokymus kvalifikuotai tirti miškų vagystes. Be to, Prezidento manymu, svarbu imtis neatidėliotinų, įstatymais numatytų priemonių jau padarytų neteisėtų miškų kirtimų atskleidimui ir kaltų asmenų patraukimui atsakomybėn.

Pokalbio metu didelis dėmesys buvo skirtas cheminių medžiagų laikymo ir apsaugos problemai. Prezidentas atkreipė dėmesį, kad pastaruoju metu padaugėjo įvykių, susijusių su pavojingų atliekų  ir medžiagų laikymu bei saugojimu. Šių metų gegužės 21 dieną Respublikos Prezidentas raštu kreipėsi į aplinkos ministrą Arūną Kundrotą prašydamas paaiškinti susidariusią situaciją bei nurodyti jos priežastis ir priemones stabdant aplinkos užterštumą.

Susitikime R. Paksas konstatavo, kad pavojingų medžiagų ir atliekų laikymui bei saugojimui nebuvo skirtas reikiamas dėmesys, o atsakingi darbuotojai neatliko savo tiesioginių pareigų arba jas atliko aplaidžiai. Be to, Prezidento nuomone, atskirų žinybų funkcijų koordinavimo stoka neleidžia efektyviai užtikrinti šalies gyventojų saugumą nuo galimų ekologinių nelaimių. Valstybės vadovas taip pat akcentavo, jog būtina sukurti mechanizmą, kontroliuojantį atvežtų cheminių medžiagų laikymą, saugojimą bei panaudojimą.

Aplinkos ministras užtikrino, kad šiuo metu yra rengiamos teisinių aktų pataisos, kuriose būtų reglamentuojama cheminių medžiagų saugojimo bei naikinimo tvarka.

Naujienos iš interneto