Pagrindinis puslapis Lietuva Šaulių sąjunga Plk. Antanas Plieskis – Lietuvos šaulių sąjungos vadas

Plk. Antanas Plieskis – Lietuvos šaulių sąjungos vadas

Vladas KASPERAVIČIUS, Kaunas

Praėjusį šeštadienį  (2011 06 11) Kaune, divizijos generolo Stasio Raštikio puskarininkių mokykloje įvyko Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) neeilinis visuotinis suvažiavimas. Rinktinių atstovai išsirinko sąjungos vadą. Juo tapo pulkininkas Antanas Plieskis.

A. Plieskis tarnybą krašto apsaugos sistemoje pradėjo 1991 metais – dirbo Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos kuopos vadu. Vėliau ėjo Krašto apsaugos savanorių pajėgų Kauno rinktinės štabo viršininko ir rinktinės vado pareigas.

Nuo 2003 iki 2010 metų A. Plieskis vadovavo Krašto apsaugos savanorių pajėgoms, o nuo 2010 metų birželio ėjo Lietuvos šaulių sąjungos vadovo pareigas.

Lietuvos šaulių sąjunga – savanoriška pilietinio ugdymo ir pilietinės savigynos visuomeninė organizacija, kuri vienija beveik 10 tūkst. narių. Daugiau nei pusė iš jų yra mokyklinio amžiaus jaunieji šauliai.

LŠS vadas skiriamas krašto apsaugos ministro įsakymu su Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto bei LŠS suvažiavimo pritarimu. Tai patvirtino ir suvažiavime dalyvavę ir plk. A. Plieskio kandidatūrą į šias aukštas pareigas rekomendavę KAM viceministrė Indrė Pociūtė-Levickienė bei kariuomenės vadas gen. mjr. Arvydas Pocius.

Šių metų balandžio mėnesį pulkininkas A. Plieskis buvo išleistas į atsargą. Dabar vėl patvirtinta jo kandidatūra į tas pačias pareigas.

Autoriaus nuotr.

Nuotraukose:

1. LŠS vadas plk. Antanas Plieskis

2. KAM viceministrė Indrė Pociūtė-Levickienė

3. Neeiliniame šaulių sąjungos suvažiavime dalyvavo visų rinktinių atstovai

Naujienos iš interneto