Pirmas Amerikos prezidento vizitas Ukrainoje nuo Bušo kotletų prieš 31 metus

Pirmas Amerikos prezidento vizitas Ukrainoje nuo Bušo kotletų  prieš 31 metus

JAV Prezidentas Joe Bidenas Kijive. Socialinių tinklų nuotr.

Robertas Petrauskas, istorinių knygų autorius

1991 m. rugpjūčio 1 d. JAV prezidentas George’as Bushas Kyjive sako kalbą, kuri bus praminta “Kievo kotletu”, įdarytu praleista proga užtarti Ukrainos norą išsivaduoti iš Tarybų Sąjungos imperijos.

Vietoj to, Bushas stoja savo draugo M. Gorbačiovo pusėn. “Laisvė yra ne tas pats, kas nepriklausomybė” – sako ir perspėja ukrainiečių „nacionalistus”:  “Amerikiečiai nerems tų, kurie siekia nepriklausomybės tam, kad tironiją pakeistų vietiniu despotizmu. Jie nepadės tiems, kurie propaguoja savižudišką nacionalizmą, paremtą etnine neapykanta“.

Frazę „savižudiškas nacionalizmas“, Bušas įtraukė į kalbą paskutinę akimirką, norėdamas įspėti – jei ukrainiečiai stos į kovą, gali pasikartoti Jugoslavijos scenarijus.

Svarbiausias dalykas buvo tas, Sovietų Sąjungos griūtis prieštaravo JAV interesams.

Mitas, kad tą imperiją sugriovė Amerika atsiras vėliau ir jis neturi nė kruopelytės tiesos.

……

2023 m. vasario 20 d. JAV prezidentas Joe Bidenas: “ Laisvė yra neįkainuojama. Vardan jos verta kovoti tiek, kiek reikės. O iki tol, mes būsime su jumis, pone prezidente” – sako atsisukdamas į Zelenskį.

Jo kaklaraištis ukrainietiškos vėliavos spalvų. Jo vizitas – pirmas (nepatikrinau, bet atrodo, kad taip) Amerikos prezidento vizitas Ukrainoje nuo Bušo kotletų  prieš 31 metus.

Per karą. Kijive, kuriame kaukia sirenos.

Viskas, ką Putinas atsakys rytoj iš savo bunkerio, bus tik bailio bandymas apsimesti kietu. Ir visi tai žinos. Jis gali padaryti ką nors niekšingo, bet tai bus tik dar vienas apgailėtinas poelgis  iš silpnumo. Ir visi tai žinos.

Aš vis galvoju, kada rusų patriotai ir imperialistai pripažins, kad jų imperatorius yra raiša antis. Rusai žinoma, kantrūs,  bet jei yra vienas dalykas, kurio jie negali pakęsti – tai silpnumas. Ir dar kai jų nebijo. Nes tai viskas, ką jie turi. Tiksliau, turėjo.

Tie, kurių bijo visi, bijo tų, kurie nieko nebijo.© Gabrielius Liaudanskas

Įrašas asmeninėje Roberto Petrausko paskyroje FB: https://www.facebook.com/robertas.petrauskas.9

* * *

Robertas Petrauskas šiandien yra parašęs keturias knygas: „Trečiojo reicho triumfas“ 2010 m., „Lemtingi sprendimai“, 2013 m., „Barbarosa“ 2018 m.,  „Poltava“ 2022 m. ir nė neketina sustoti. Naujausia Roberto Petrausko knyga „Poltava“ nukelia į XVIII a. pradžią, tačiau tai pasakojimas ne tik apie didelį mūšį, tai ir Ukrainos istorija, be kurios neįmanoma suprasti šiuolaikinio Rusijos ir Ukrainos konflikto.

Didelės apimties ir dar niekur kitur neskelbtų faktų bei fotografijų prisotinti Roberto Petrausko darbai verčia lenktis didžiuosius Lietuvos istorikus, kurie nesivaržydami skelbia jį esant pavyzdžiu jaunajai kartai.

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.