Patarimai, kaip taupyti bei racionaliau naudoti savo finansus (I dalis)

Patarimai, kaip taupyti bei racionaliau naudoti savo finansus (I dalis)

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Jei jūs šiuo metu susiduriate su tam tikrais finansiniais sunkumais arba žengiate savo pirmuosius žingsnius link nepriklausomo gyvenimo, turėtumėte pasinaudoti keliais finansiniais patarimais. Deja, bet tikrai ne kiekvienas žmogus žino, kaip turėtų valdyti savo finansus. Be to, ne kiekvienas nori tai daryti. Kaip bebūtų, įprastai asmeninių finansų valdymo nėra mokoma nei mokykloje, nei universitete, o tai reiškia, kad žmonės viso to turi išmokti patys – savarankiškai.

Naujausioje nacionalinėje JAV vykdytoje apklausoje Nacionalinis kredito konsultavimo fondas nustatė, kad du iš penkių amerikiečių net neturi mėnesinio biudžeto. Apytiksliai tokia pati dalis žmonių kiekvieną mėnesį turi kreditinės kortelės skolą. Tokia vartotojų finansinė elgsena rodo, kad jie užtikrintai susidurs su finansiniais sunkumais ir jiems visuomet bus sunku išvengti įvairių finansinių problemų. Tuo tarpu tie vartotojai, kurie visuomet stengiasi praplėsti savo akiratį ir sužinoti daugiau apie asmeninių finansų valdymą, pasižymi didesne tikimybe išvengti finansinių sunkumų.

Žemiau yra pateikiamas finansinių patarimų sąrašas, kurį pasitelkus savo kasdieniame gyvenime jūs turėtumėte pagerinti finansinę padėtį

1) Atsisiųskite į savo kompiuterį arba išmanųjį telefoną programą, kurios pagalba galėtumėte fiksuoti savo gaunamas pajamas ir patiriamas išlaidas. Tokio pobūdžio kompiuterinių programų šiuolaikinėje rinkoje yra gausybė, todėl jums tikrai neturėtų kilti sunkumų pasirenkant tinkamiausią ir geriausiai atitinkančią jūsų poreikius. Tokių programų pagalba galite lengviau suprasti, kada turite apmokėti sąskaitas, kokie yra jūsų išlaidavimo įpročiai, kokios yra jūsų patiriamos bendros mėnesinės išlaidos, kurių iš jų jums būtų galima nesunkiai atsisakyti ir kt.

2) Susigrąžinote mokesčių permoką? Jei taip, neskubėkite bėgti į parduotuves ir visą tai išleisti, lyg tai būtų jūsų dienpinigiai. Tai yra jūsų uždirbti pinigai, kurie turėtų būti tinkamai ir optimaliai paskirstyti. Nuo to, kaip panaudosite savo gautus pinigus, priklausys ir jūsų finansinė situacija. Tai reiškia, kad jūsų požiūris diktuoja ir jūsų finansinės padėties būklę. Jei jūs sulaukiate mokesčių permokos grąžinimo, tuomet gautus pinigus jūs turėtumėte panaudoti taupymui arba investavimui. Taip pat, jei turite paskolų, galite gautas lėšas skirti greitesniam paskolų grąžinimui, vieną ar kitą mėnesį sumokėdami daugiau nei turėtumėte įprastinėmis sąlygomis.

3) Žinokite, kaip kaupiate savo pensijai. Tai reiškia, kad turite būti labai gerai įsigilinę į tai, koks yra jūsų pensijos kaupimo planas. Nors daugybė jaunų žmonių apie pensinį amžių nėra linkę galvoti ir mano, kad tai yra labai tolima ateitis, vis dėlto toks požiūris nėra teisingas. Kiekvienas žmogus (net ir labai jaunas) turėtų pagalvoti apie tai, kas jo laukia ateityje. Kuo anksčiau susimąstysite apie savo pensinį amžių, tuo lengviau jums bus gyventi pensijoje, nes turėsite sukaupę pakankamai lėšų oriam gyvenimui. Todėl ruoškitės iš anksto ir pamirškite apie stereotipinį požiūrį.

4) Padenkite savo kredito korteles kiekvieną mėnesį. Tai gali atrodyti, kaip labai akivaizdus patarimas, tačiau iš tikrųjų pakankamai daug žmonių, kuriems kreditai yra tiesiog dar vienas įrankis vartojimui didinti. Tokie asmenys reguliariai naudojasi savo turimomis kredito kortelėmis ir nėra linkę padengti visos sumos kiekvieną mėnesį. Tačiau jei būtų pažvelgta į tai, kiek lėšų reikia sumokėti per vienerius metus vien dėl taikomų palūkanų, labai greitai pradingtų noras nepadengti visos sumos. Todėl įsigilinkite į savo kredito kortelių sutarčių sąlygas ir žinokite, kokio dydžio palūkanos bus taikomos, jei jūs laiku nepadengsite išeikvotos kredito kortelės sumos. Vertinkite tai, kaip paskolą – tuomet bus lengviau laikytis disciplinos.

5) Atidarykite taupomąją sąskaitą. Nors iš pirmo žvilgsnio jums gali atrodyti, kad tai nėra tinkamas sprendimas, vis dėlto praktika rodo, jog žmonėms taupyti yra pakankamai sudėtinga. Tuo tarpu, jei žmogus atidaro taupomąją sąskaitą ir sudaro sutartį su banku, jog kiekvieną mėnesį nustatytą dieną tam tikra jo atlyginimo suma bus automatiškai pervedama į tokią taupomąją sąskaitą, taupyti tampa gerokai lengviau. Trumpiau tariant, tuomet visas šis svarbus taupymo procesas tampa automatizuotas ir nereikalaujantis jokių papildomų pastangų.

6) Sekite savo išlaidas, kad visuomet žinotumėte, kur nukeliauja jūsų pinigai. Labai dažnai žmonės apie viso to svarbą pamiršta. Taip pat nemenka dalis žmonių mano, kad tai pareikalauja pernelyg daug laiko ir neturi jokios apčiuopiamos naudos. Tačiau jei jūs nepatingėsite ir seksite savo kiekvieną mėnesį patiriamas išlaidas, turėtumėte lengviau nustatyti tas išlaidas, kurių atsisakius jūs iš tikrųjų galėtumėte pagerinti savo asmeninę finansinę situaciją.

7) Taupyti turėtumėte žinodami, koks yra viso to tikslas. Labai daug žmonių taupyti imasi net nenumanydami, kodėl tai daro. Tačiau kiekvienas jūsų į šalį atidedamas centas turi turėti paskirtį. Tai reiškia, kad jums reikia užsibrėžti labai aiškius finansinius tikslus ir taupymą nukreipti į tokių tikslų pasiekimą.

8) Kas rytą keliaujate į kavinę, nes tai yra tapę jūsų ritualu? Tokiu atveju norėdami daugiau sutaupyti, į darbą keliaukite su termosu kavos, kurį pasidarytumėte savo namuose. Ir nors jums gali atrodyti, kad tai tikrai nėra būtina, tiesiog pabandykite paskaičiuoti, kiek daug lėšų jūs sutaupysite, jei nuspręsite atsisakyti tokio savo kasdienio įpročio, kuris labai neigiamai veikia jūsų asmeninį biudžetą.

9) Jei turite ne vieną paskolą, stenkitės pirmiausia padengti tas paskolas, kurių palūkanos yra didžiausios, patariama finance43.com/lt/paskolos-internetu svetainėje. Žinoma, taip pat turėtumėte išsiaiškinti, ar jūsų kreditoriai netaiko papildomų mokesčių vartotojams, kurie nusprendžia savo turimas paskolas grąžinti anksčiau paskolos sutartyje nurodyto laiko. Tačiau jei tokie mokesčiai nėra taikomi, didesnėmis palūkanomis pasižyminčias paskolas padengę anksčiau, galėsite sutaupyti daugiau.

10) Pasirūpinkite savo sveikatos draudimu. Nors tai galite vertinti kaip papildomas išlaidas, vis dėlto, jei gaunate geras draudimo sąlygas, tai gali būti labai išmintingas ir veiksmingas sprendimas. Tai yra ypač svarbu tuomet, jei dirbate individualiai ir neturite galimybės pasinaudoti biuletenio teikiamais privalumais, kuomet susergama. Be abejo, tai labai veiksmingai pasitarnauja ir tuomet, kai yra patiriamos įvairios sunkios traumos, dėl kurių kuriam laikui yra prarandamas darbingumas.

11) Gaminkite namuose ir į darbą neškitės namuose pagamintą maistą. Nors galite manyti, kad tai yra nepraktiška ir nepatogu, jei norite daugiau sutaupyti, tai yra tiesiog būtinas sprendimas. Be to, tokiu būdu jūs ne tik galėsite gerokai daugiau sutaupyti, tačiau taip pat galėsite maitintis ir kur kas sveikiau, nes patys pasirinksite, ką valgysite ir kaip jums patinkančius patiekalus gaminsite.

PR

 

Naujienos iš interneto