Pagrindinis puslapis Kultūra Paryžiaus scenų pažiba skelbs paskutinius „Užutrakio vakarų“ festivalio akordus

Paryžiaus scenų pažiba skelbs paskutinius „Užutrakio vakarų“ festivalio akordus

Paryžiaus scenų pažiba skelbs paskutinius „Užutrakio vakarų“ festivalio akordus

Trimitininkas A. Kavalinski.  „Užutrakio vakarų“ nuotr.

www.voruta.lt

Su ambicingu užmoju baigiasi XVII tarptautinis muzikos festivalis „Užutrakio vakarai“. Būtent šiam  festivaliui pasirodymus parengė du žinomi užsienio scenų meistrai. Iš Paryžiaus į Užutrakį groti su Lietuvos kameriniu orkestru specialiai atvyksta garsus trimito virtuozas  Andrei Kavalinski. Orkestrui diriguos iš Vokietijos atvykstantis charizmatiškasis  dirigentas Vilmantas Kaliūnas.

Festivalyje skambės  A. Vivaldi, D. Cimarosa, H. Bellstedt, N. Rota, A. Piazzolla kūriniai.

Tad publikos laukia dar vienas, jau baigiamasis festivalio koncertas, kuriame tęsis prancūziškos kultūros motyvų linija. Juk ne kasdien Paryžiaus muzikos meno atstovas džiugina lietuviškų festivalių padangę. Prancūziškame Užutrakio dvare besirenkanti publika patirs šią prabangą.

Andrei Kavalinski, įvardijamas kaip vienas universaliausių ir dinamiškiausių savo kartos trimitininkų, studijavo trimitą Minsko muzikos akademijoje, tęsė studijas Vokietijoje. Jis yra garsių tarptautinių trimitininkų konkursų, premijų laureatas.
Trimitininkas kaip solistas ir kamerinis muzikantas dažnai koncertuoja po Europą, Pietų Ameriką, Aziją ir Rusiją. Be Prancūzijos nacionalinio orkestro A. Kavalinski pasirodė su žymiausiais Europos šalių orkestrais, nuolat rengia meistriškumo kursus.
Atlikėjo plačiame repertuare skamba baroko, klasicizmo, romantizmo epochų kūriniai  bei daug  šiuolaikinės muzikos. Daugelis kompozitorių skyrė solistui savo kūrinius solo trimitui, trimitui ir simfoniniam orkestrui. Šiuo metu A. Kavalinski yra Prancūzijos nacionalinio orkestro (Paryžius) solistas.

Vilmantas Kaliūnas, baigęs Lietuvos muzikos ir teatro akademiją,  išvyko į Sarbriukeną tęsti obojaus studijų. Dar studijų metais jis buvo pakviestas užimti solo obojininko vietą SWR Kaiserslauterno radijo orkestre.
Įsimintini susitikimai su garsiais dirigentais P. Järvi, Ch. Thielemann, M. Gielen ir H. Holliger bei dažni lankymaisi Ch. Eschenbach, T. Hengelbrock ir C. Abbado repeticijose, daugybė meistriškumo kursų  paskatino V. Kaliūną lemiamam posūkiui: 2010 m.  jis žengė ant dirigento pakylos. Dirigavimo paslapčių mokėsi pasaulinio garso dirigentų kalve vadinamoje Veimaro muzikos akademijoje. Šiandien jis diriguoja platų repertuarą šalyje ir užsienyje. Dirigentas kelis  pastaruosius metus diriguoja orkestrams ir „Užutrakio vakarų“ festivalyje.

Lietuvos kamerinis orkestras (LKO), prieš 60 metų įkurtas profesoriaus S. Sondeckio, yra vienas iškiliausių ir labiausiai pasaulyje įvertintų Lietuvos orkestrų. Iš gausybės įvairių kartų ir kraštų batutos meistrų, dirigavusių LKO koncertams, išsiskiria didysis humanistas lordas Yehudi Menuhinas. Koncertų Lietuvoje ir gastrolių metu orkestras ne sykį bendradarbiavo su geriausiais pasaulio solistais.
Šiandien LKO ne tik stengiasi išlaikyti pasiektą aukštą meistriškumo lygį, bet atkakliai ieško ir randa naujų kūrybinių išteklių, džiugina originaliomis programomis, gyvomis klasikinių kūrinių interpretacijomis.

Festivalį „Užutrakio vakarai“ remia Lietuvos kultūros taryba, Trakų rajono savivaldybė, globoja Seimo narė Edita Rudelienė. Festivalio partneris – Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija, mecenatas – bendrovė „Vilniaus baldai“.

Koncertas vyks rugpjūčio 22 dieną, 19 val. Užutrakio dvaro rūmų terasoje. Esant nepalankiam orui,  koncertas bus perkeltas į Europos salę.  

Išsamiau apie festivalį: www.uzutrakiovakarai.lt, bilietus galima įsigyti https://www.bilietai.lt bei prieš koncertą.

„Užutrakio vakarų“ informacija