Ką naudoti makiažo valymui?

Ką naudoti makiažo valymui?

Asociatyvi Freepik nuotr.

Nors neretai po sunkios dienos norisi tiesiog kuo greičiau gulti į lovą, tačiau tinkamai nuvalyti makiažą prieš einant miegoti tiesiog būtina. Per dieną susikaupę nešvarumai ir makiažo likučiai, likę ant odos paviršiaus, gali sukelti odos sudirgimą, uždegimą bei pagreitinti senėjimo požymių atsiradimą. Taigi, be galo svarbu žinoti kokias makiažo valymo priemones rinktis ir kaip jas naudoti.

Kodėl taip svarbu tinkamai nuvalyti makiažą?

Bet koks makiažas, net ir pats lengviausias, turi būti pašalintas specialiomis veido priežiūros priemonėmis – vien vandens neužtenka. Tinkamai nenuvalius makiažo priemonių, poros lieka užsikimšusios, neleidžia išsiskirti riebalams, kurie sukelia uždegimą ir skatina bėrimų atsiradimą. O prieš miegą nenuplaunamas blakstienų tušas gali pažeisti blakstienas bei dirginti akis. Tuo tarpu lūpų dažai sausina lūpas ir jos ima skilinėti. Tinkamas odos valymas nuo makiažo priemonių ir susikaupusių nešvarumų, apsaugo ją nuo laisvųjų radikalų susidarymo. Laisvieji radikalai naikina kolageną ir elastiną, o tai lemia priešlaikinį odos senėjimą. Tačiau jūs galite to išvengti naudojant tinkamas veido priežiūros priemones!

Makiažo valiklių tipai – kurį pasirinkti?

Makiažo valikliai būna įvairių tipų, jie skiriasi tekstūra, veikimo principu bei naudojimo metodu. Taigi, aptarkime populiariausias makiažo valymo priemones:

Micelinis vanduo

Micelinis vanduo gavo savo pavadinimą dėl micelių – mažų dalelių, kurios veikia kaip miniatiūrinė kempinė, kuri pritraukia ir sugeria riebalus bei makiažą. Micelinis vanduo švelniai tirpdo riebalus, dekoratyvinę kosmetiką ir pritraukia nešvarumus, nepažeisdamas hidrolipidinio barjero. Be to, jis tinkamas ir akių bei lūpų makiažui nuvalyti. Daugelis žmonių mėgsta micelinį vandenį dėl lengvos tekstūros (panašios į vandenį). Ši priemonė itin švelniai nuvalo makiažą, netempia odos ir palieka gaivumo pojūtį. Micelinis vanduo tinka visų tipų odai, įskaitant sausą ir jautrią.

Geriausia rinktis produktą, kuriame yra papildomų komponentų, tokių kaip hialurono rūgštis ir D-pantenolis. Pirmasis užkirs kelią dehidratacijai ir palaikys optimalų drėgmės lygį ląstelėse. Tuo tarpu D-pantenolis nuramins odą ir ši bus švelnesnė.

Kaip naudoti micelinį vandenį? Sudrėkinkite vatos diskelį miceliniu vandeniu ir švelniais masažo judesiais nuvalykite odą. O tada būtinai nuplaukite odą įprastu veido prausikliu.

Hidrofilinis aliejus

Sąlytyje su vandeniu hidrofilinis aliejus virsta emulsija, kuri lengvai tirpdo kosmetiką (net atsparią vandeniui), riebalus, dulkes, prakaitą ir kitus nešvarumus bei giliai išvalo poras. Ši priemonė lengvai nusiplauna ir nepalieka lipnios, riebios plėvelės ar sandarumo jausmo ant odos. Be to, hidrofilinis aliejus ne tik valo, bet ir papildomai rūpinasi oda, kadangi sudėtyje dažniausiai turi įvairių naudingų komponentų.

Kaip naudoti hidrofilinį aliejų? Ištepkite sausą veido ir kaklo odą aliejumi, šiek tiek pamasažuokite, tuomet sudrėkinkite pirštus ir masažuokite tol, kol aliejus pavirs pieneliu, dar šiek tiek masažuokite ir nuplaukite vandeniu. O tada nuplaukite veidą naudojant įprastą odos prausiklį (gelį, pienelį ar putas).

Dvifazis makiažo valiklis

Šios veido priežiūros priemonės susideda iš dviejų dalių – vandeninės ir aliejinės. Suplakus buteliuką, vanduo ir aliejus susimaišo. Dvifazis makiažo valiklis gali pašalinti net vandeniui atsparų makiažą. Įprastai šie valikliai naudojami šalinant ypač patvarų akių ir lūpų makiažą.

Kaip naudoti dvifazį makiažo valiklį? Suplakite buteliuką, kol susimaišys aliejaus ir vandens fazės, tuomet gautu skysčiu suvilgykite vatos diskelį, uždėkite ji ant akių voko, blakstienų ar lūpų, palaikykite kelias sekundes, o tada švelniai nuvalykite makiažo likučius.

Pienelis

Šis makiažo valiklis idealiai tinka turintiems sausą ir jautrią odą. Pienelis ne tik valo, bet tuo pačiu minkština, maitina ir ramina odą. Jis kruopščiai nuvalo odą nuo dekoratyvinės kosmetikos, riebalų pertekliaus ir per dieną ant jos nusėdusių dulkių. Pienelis yra ypač švelnios tekstūros, primenančios lengvą kremą. Šią makiažo valymo priemonę rekomenduojama rinktis turint sausą odą, kuriai reikia papildomo maitinimo, drėkinimo ir švelnios priežiūros.

 

Kaip naudoti valomąjį pienelį? Pirštų galiukais arba vatos diskeliu paskirstykite priemonę ant odos bei švelniai pamasažuokite. Jei dreikia sudrėkinkite pirštus vandeniu. Nuskalaukite pienelį vandeniu, o po to nuplaukite veidą prausikliu.

Kaip teisingai nuvalyti makiažą?

Bet koks makiažo valymas turėtų susidėti iš dviejų etapų. Pirmajame etape nuplaukite kosmetiką naudodami specialų produktą. Kas tai bus – micelinis vanduo ar produktas aliejaus pagrindu, jūsų pasirinkimas, atsižvelgiant į odos savybes ir poreikius bei asmeninius pageidavimus.

Antrasis etapas – naudokite veido odos prausiklį, kad pašalintumėte nešvarumus ir makiažo valiklio likučius. Tik tokiu būdu oda bus visiškai švari, o tai reiškia, kad ji bus apsaugota nuo uždegimų ir sudirgimo. Taigi, pasirūpinkite savo odos sveikata ir tinkamai valykite ją nuo makiažo priemonių. Geriausias priemones makiažo valymui galite rasti NewCrush parduotuvėje.

Ką dar turėtumėte žinoti apie makiažo valymą?

  • Nenaudokite produktų, kurie netinka jūsų odos tipui
  • Nenaudokite akių makiažo valiklio viso veido valymui
  • Venkite plauti veidą karštu vandeniu
  • Netrinkite odos per stipriai
  • Nevalykite viso makiažo tuo pačiu vatos diskeliu
  • Stenkitės dažnai nenaudoti makiažo valymo servetėlių
  • Nuvalius makiažą, nuplaukite veidą savo įprastu veido odos prausikliu

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.

Naujienos iš interneto