Pagrindinis puslapis Sena Voruta Mirė A. Uždavinys

Mirė A. Uždavinys

Sekmadienį (2010-07-25) eidamas 49-sius metus mirė profesorius Algis Uždavinys – vienas iš talentingiausių dabartinės Lietuvos humanitarinių mokslų atstovų.
 
Jis buvo žinomas kaip filosofas, menotyrininkas, kultūrologas, lyginamų civilizacijų studijų specialistas, orientalistas.
 
Jis buvo Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės instituto Humanitarinių mokslų katedros vedėjas, Lietuvos kultūros tyrimų instituto Komparatyvistinių kultūros studijų vyresnysis mokslinis darbuotojas.
 
Pasak prof. Antano Andrijausko, velionis „buvo unikalių sugebėjimų ir neįtikėtino darbštumo žmogus, iš mūsų humanitarų daugiausiai leidęs savo knygų solidžiose užsienio leidyklose, buvo labiausiai užsienyje cituojamas mūsų humanitaras, atstovavęs Lietuvai daugelyje tarptautinių konferencijų”.
 
Prof. habil. dr. A. Uždavinys gimė 1962 m. Iki Atgimimo už antisovietinę veiklą ne kartą buvo nukentėjęs.
 
A. Uždavinys baigė Vilniaus dailės akademiją ir Kauno Vytauto Didžiojo universitetą. Kūrybinės veiklos pradžioje daug rašė apie 20 a. antros pusės Lietuvos dailę. Vėliau jo universalių tyrimų ir akademinių studijų lauke buvo Platonas, pitagoriečiai, stoikai ir neoplatonizmas, senoji arabų kultūra, islamo istorija, filosofija ir mistika, senovės Egiptas, Mesopotamija, taip pat šiuolaikinių Vakarų moderni ir postmoderni kultūra – filosofija, religija, menas.
 
Dėstė įvairiuose Europos, Azijos ir Australijos universitetuose.
 

Naujienos iš interneto