Mes tikime ukrainiečių pergale! Susitikime, kad sugrįžtų šviesa

Mes tikime ukrainiečių pergale! Susitikime, kad sugrįžtų šviesa

Šiandienos kontekste saulėgrąžos – ne tik geltonos vasaros gėlės, bet ir neoficialus Ukrainos valstybės simbolis, visiems mums primenantis apie žmonių kovą už laisvę.

Balandžio 23-ąją minimos Jurginės – šv. Jurgio diena. Šv. Jurgis – antrasis Lietuvos globėjas, karys, anot legendos nukovęs slibiną ir išlaisvinęs karalaitę. Tai gėrio pergalės prieš blogį simbolis. Simboliška, kad būtent šią dieną Tuskulėnų rimties parke, kuris mena skaudžius istorijos įvykius, kai sovietų okupacijos metais šioje teritorijoje buvo slepiami represinių struktūrų nusikaltimai, sėjame saulėgrąžas.

Kviečiame prisidėti ir Jus!

„Šio renginio tikslas – sukurti ir įgyvendinti istorinės atminties simbolinį veiksmą, kuris leistų muziejaus veiklų kontekste minėti Ukrainos ginkluotą ir pilietinį pasipriešinimą, karo netektis ir pergalę jame bei sudarytų galimybę sutelkti nuo karo į Lietuvą pabėgusius ukrainiečius su vietinėmis bendruomenėmis.“ – sako Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus padalinio – Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso vedėja Dovilė Lauraitienė.

Sėklomis pasirūpinsime mes, kiekvienas norintis jų galės pasiimti ir į namus.

Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso inform.

Komentarų sekcija uždaryta.

Naujienos iš interneto