Pagrindinis puslapis Uncategorized Lietuvos valstybės metraštis 1990–2010

Lietuvos valstybės metraštis 1990–2010

Tokio pavadinimo didelė ir puošni knyga neseniai pasirodė kaip specialus serijos „Kas yra kas Lietuvoje“ leidinys. Skirta Lietuvos nepriklausomybės dešimtmečiui. Vyr. redaktorė Vaidonė Tamošiūnaitė.

Knygą sudaro 2 dalys: I metraštis (p. 5 tt.) ir II Biografijos (p. 155 tt.). Pirmojoje dalyje (Metraštis) aptariamas Lietuvos valstybės valdymas, teisėsauga ir teisėtvarka, mokslas ir švietimas, medicina ir sveikatos apsauga, kultūra ir menas, religinės bendruomenės, politinės partijos, nevyriausybinės organizacijos, žiniasklaida, sportas ir verslas. Skyriai turi daugybę poskyrių, kuriuose pateikiama plati informacija, įdomi kiekvienam Lietuvos piliečiui. Išryškėja dideli mūsų tautos ir valstybės pasiekimai per pirmąjį nepriklausomybės dešimtmetį.

Antrojoje knygos dalyje (Biografijos) įdėti žymiausių Lietuvos žmonių gyvenimo ir jų nuveiktų darbų aprašymai. Jie pateikiami abėcėlės tvarka ir iliustruojami personalijų nuotraukomis. Tai išsamus Žinynas, kuris pravers norintiems daugiau sužinoti apie rūpimą asmenį.

Apskritai leidinys labai vertingas, kurio iki šiol pasigedome. Ačiū leidėjams ir ypač vyr. redaktorei Vaidonei Tamošiūnaitei, įdėjusiai nepaprastai daug pastangų ir labai rūpestingai leidinį parengusiai. Jai bus dėkingi visi, kuriems rūpi gimtojo krašto gerovė.

Zigmas Zinkevičius