„Lietuvių legionas“ – Ukrainoje tarnaujantys legionieriai iš Lietuvos ir užsienio lietuviai

„Lietuvių legionas“ – Ukrainoje tarnaujantys legionieriai iš Lietuvos ir užsienio lietuviai

„Lietuvių legionas“ nėra juridinis asmuo. Išimties tvarka „Lietuvių legionui“ gali priklausyti ir legionieriai iš Latvijos. „Lietuvų legionas“ finansinę ir materialinę paramą gauna iš fizinių ir juridinių asmenų per VšĮ „Atvira širdis“ Lietuvoje arba tiesiogiai iš paramos teikėjų Ukrainoje. Legionieriai tarnauja ZSU (Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms) priklausančiame Tarptautiniame Ukrainos teritorinės gynybos legione.

Nemaža dalis lietuvių tarnauja Konstantino Kalinausko Pulke. Tai gudų pagrindu sudarytas kovinis dalinys, kuriame tarnauja „Lietuvių legiono“ kariai, tačiau yra ir legionierių iš kitų valstybių – Čekijos, Serbijos, Latvijos. Pulkas priklauso Tarptautiniam Ukrainos teritorinės gynybos legionui. Lietuvių legionieriai yra vertinami, bei užima įvairiausias pareigas – nuo eilinio legionieriaus, skyriaus, būrio ar kuopos vado iki instruktoriaus ir štabo karininko.

Vieša paslaptis, jog legionieriai iš Lietuvos yra „Nematomo fronto“ kariai. Jie nefigūruoja jokiose oficialiose Lietuvos institucijų suvestinėse, Lietuvos ambasada Ukrainoje neturi jokių duomenų apie juos, o Lietuvos gynybos atašė Ukrainoje niekada jokios informacijos apie juos neteikia. Lietuviams nepriklauso jokia oficiali parama iš Lietuvos, jie neapdovanojami nei medaliais už pasižymėjimą, kai pamuša šarvuotą priešų techniką, negauna nei medalių už sužeidimus, kuomet būna peršauti į pilvą ar kontūzyti ir guli ligoninėse. Mums oficialiai niekas nepriklauso, nes mes nesame Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos sistemos dalis.

Mes jau vadinami „Tautos kariuomene“, kadangi esame aprūpinami ir išlaikomi tik Lietuvių tautos, kurios dalimi esame ir patys. Viskas priklauso nuo Tautos – jeigu tautiečiai remia, mes perkame už mūsų visų pinigus, jei trūksta lėšų, perkame ekipuotę, o kartais ir ginkluotę iš asmeninių lėšų. Mes patys čia atvažiavome savanoriais, tad neturime ir teisės kažko iš Jūsų reikalauti. „Lietuvių legionas“ neprašo paramos, kaip ir tikras legionierius, kuris niekada paramos nepaprašys – mes neprašome padėti, mes – kviečiame prisidėti! Jeigu mums ko nors trūksta – mes kovojame tuo, ką turime! Pergalė aukščiau visko!

VŠĮ Atvira širdis

LT173500010015670853

SWIFT: EVIULT2VXXX

Banko pavadinimas: Paysera LT, UAB

Banko adresas: Pilaitės pr. 16, Vilnius, LT-04352, Lithuania

Parama legionieriams

https://contribee.com/atvirasirdis

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.