Pagrindinis puslapis Europa Lietuva - Lenkija Lenkijoje išleistas Herkaus Kunčiaus romanas „Lietuvis Vilniuje“

Lenkijoje išleistas Herkaus Kunčiaus romanas „Lietuvis Vilniuje“

Lenkijoje ką tik pasirodė į lenkų kalbą išverstas lietuvių rašytojo, dramaturgo ir eseisto Herkaus Kunčiaus romanas „Lietuvis Vilniuje“. Lietuvių autoriaus romaną į lenkų kalbą vertė Michalas Piątkowskis, Varšuvos universiteto Baltistikos katedros absolventas. Knygą išleido Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka Jezioranskiego leidykla Vroclave, garsėjanti Vidurio ir Rytų Europos autorių knygų leidimu.

Herkaus Kunčiaus kūryba lenkų skaitytojams buvo pristatyta dar praėjusiais metais. Varšuvoje įvykusiame literatūros festivalyje „Czytamy gdzie indziej“ (Skaitome visur kitur) buvo skaitomi lietuvių autoriaus apsakymai iš knygos „Išduoti, išsižadėti, apšmeižti“, kuriuos į lenkų kalbą vertė Zuzanna Mrozikowa, na, o Vroclave įvykusioje Europos literatūros nakties programoje buvo pristatyti romano „Lietuvos Vilniuje“, tada dar tik verčiamo į lenkų kalbą, o dabar jau išleisto atskira knyga, fragmentai.

Šiuo metu yra rengiami ir kitų lietuvių autorių knygų vertimai į lenkų kalbą. Tarp artimiausių leidyklos planų yra Leonido Donskio knygos lenkiškai.

Rasa Rimickaitė
LR kultūros atašė Lenkijos Respublikoje

 

Naujienos iš interneto