Pagrindinis puslapis Reklama Kokios klaidos daromos nešiojant išimamus dantų protezus?

Kokios klaidos daromos nešiojant išimamus dantų protezus?

Kokios klaidos daromos nešiojant išimamus dantų protezus?

Išimamieji dantų protezai neabejotinai pagerina gyvenimo kokybę. Vis dėlto tam, kad jie džiugintų patogumu ir saugumu, protezais reikia atidžiai rūpintis. Be to, svarbu juos naudoti tinkamai. Taigi, aptarkime kelias dažniausiai pasitaikančias klaidas, dėl kurių protezai gali prarasti funkcionalumą, saugumą ir patogumą.

Nereguliarus naudojimas

Prie bet kurio tipo protezų reikia įprasti. Pradžioje gali būti juntamas diskomfortas, kuris ilgainiui išnyksta. Visgi dalis žmonių nesulaukia šio etapo, kita dalis – išlaukia, tačiau vis vien atsisako ar pamiršta naudoti protezus reguliariai. Kuo tai gresia? Netinkamai laikomi protezai gali tiesiog deformuotis, o tada prireiks remonto arba net naujų protezų. Be to, jei ši šypsenos atkūrimo priemonė naudojama nenuosekliai, savaime užtrunka ir įpratimo laikotarpis. Taigi, net jei juntate šiokį tokį diskomfortą, būkite kantrūs.

Tiesa, klaida yra ir protezų naudojimas miego metu. Miegas yra metas, skirtas burnos ertmei atsistatyti, pailsėti. Be to, protezų naudojimas miegant gali turėti neigiamos įtakos burnos higienai. Nepamirškite šios priemonės išsiimti ir kruopščiai išvalyti.

Netinkamas protezų valymas

Protezus būtina valyti ir prižiūrėti taip pat reguliariai, kaip ir natūralius dantis. Ant jų kaupiasi maisto likučiai, apnašos, o tai – puiki terpė bakterijoms daugintis. Jei protezai prižiūrimi netinkamai, ilgainiui gali išsivystyti uždegimas, pavojų keliantis tiek dantenoms, tiek likusiems sveikiems dantims.

Tam, kad išimamieji protezai būtų higieniški, juos reikia valyti bent du kartus per dieną, dar geriau – po kiekvieno valgio. Pirmiausia tiesiog išsiimkite protezus ir nuplaukite drungnu vandeniu. Galite naudoti specialų šepetėlį. Tačiau pastą rinkitės atidžiai – joje neturi būti abrazyvinių dalelių. Taip pat tinka ir specialios tabletės, tirpalai, kuriuose galite palaikyti protezus. Tokios priemonės puikiai valo ir dezinfekuoja.

Protezų jokiu būdu negalima laikyti karštame vandenyje. Taip pat nenaudokite šepetėlių itin kietais šereliais.

Netinkamų maisto produktų vartojimas

Nors išimami protezai – patvari dantų atkūrimo priemonė, yra tam tikrų maisto produktų ir gėrimų, kurių reikėtų vengti. Tai:

  • Kieti produktai, tokie kaip riešutai, saldainiai. Ne itin geras pasirinkimas ir spragėsiai, nes jų lukštai gali užlįsti už protezų, pažeisti dantenas.
  • Tąsūs, sunkiai kramtomi produktai – karamelė, guminukai.
  • Tamsūs gėrimai. Juos vartojant nesaikingai, ilgainiui gali pakisti protezų spalva. Tokie gėrimai – juoda kava, arbata, vynas, sultys. Jei juos vartojate, pasistenkite po valgio papildomai išskalauti protezus.

Galite susidaryti lengviausiai kramtomų produktų sąrašą ir gaminti remdamiesi juo. Jei protezus pradėjote naudoti neseniai, pakaks kelių mėnesių, kad pajustumėte, kuriais produktais ir patiekalais galite mėgautis be jokių rūpesčių.

Nors išimamieji protezai ilgaamžiai, pasvarstykite apie fiksuotus protezus. Jie dar patvaresni ir patogesni, jų nereikia išsiimti nakčiai. Be to, tokių protezų priežiūra panašesnė į natūralių dantų, tad išvengiama įvairių klaidų. Dar tik ruošiatės šypsenos atkūrimui ir domina dantų protezavimas Vilniuje? Kviečiame susipažinti su patyrusių odontologijos specialistų komanda: https://ozoklinika.com/paslaugos/dantu-protezavimas/.

PR

 

Naujienos iš interneto