Kiek elektros naudoja šilumos siurblys oras-vanduo?

Kiek elektros naudoja šilumos siurblys oras-vanduo?

Turbūt dauguma jau net kiek pavargo nuo naujienų apie tai, kad nuolat brangsta šildymas ir kiek daug reikia mokėti už komunalines paslaugas. Baimė dėl didelių išlaidų yra rimta paskata ieškoti taupesnių mikroklimato valdymo sprendimų, keisti seną katilą į naują šilumos siurblį.

Tarp pastarųjų – bene populiariausi yra šilumos siurbliai oras-vanduo. Elektrum Lietuva pabrėžia, kad vis daugiau klientų įvertina tai, kaip šie įrenginiai padidina komfortą ir žiemą, ir vasarą. Visgi, ne visiems vartotojams tiksliai aišku, kiek elektros energijos jie vartos, kokių išlaidų tikėtis ir ar juos galima vadinti ekonomišku sprendimu.

Šilumos siurblių elektros suvartojimas

Net jeigu atliktumėte bandymą ir keliuose analogiškuose būstuose įrengtumėte vienodus šilumos siurblius oras-vanduo, galutinės sąskaitos bei energijos suvartojimas tuose namų ūkiuose vis tiek galėtų labai skirtis.

Taip yra todėl, kad skiriasi vartotojų įpročiai. Realiomis sąlygomis siurblio veikimui įtakos turi ir dar daugiau faktorių. Visi jie vienaip ar kitaip didina ar mažina galutinį suvartojimą, tad nėra galimybių pateikti skaičius ar vienareikšmišką atsakymą nežinant visų kintamųjų.

Šilumos siurblių oras-vanduo elektros suvartojimas priklausys nuo:

  • Būsto energinio efektyvumo klasės;‘
  • Bendro būsto ploto ir tūrio;
  • Temperatūros lauke ir jos svyravimo;
  • Jūsų įpročių (pageidaujamos temperatūros viduje);
  • Šildomo vandens kiekio ir temperatūros (jeigu šilumos siurblys yra su integruotu vandens šildytuvu).

Nors tikslių, preliminarių skaičiavimų padaryti nėra galimybės, tačiau įmanoma pamatyti, kuris siurblys yra našesnis ir kiek jis galėtų būti našesnis už jūsų dabartinį šildymo sprendimą, įrenginį. Tai išduoda COP (angl. Coefficient of Performance), našumo koeficientas. Jis turėtų būti nurodomas prie šilumos siurblio aprašymo internete bei techninėje įrangos dokumentacijoje. Paprastai, kuo didesnis COP, tuo mažiau elektros energijos sunaudojama tam tikram šilumos kiekiui pagaminti – tuo efektyviau veikia siurblys.

Modernūs šilumos siurbliai turi išmanaus valdymo galimybes. Išmanaus programavimo ir temperatūros valdymo funkcijos leidžia pritaikyti siurblio veikimą taip, kad sąnaudos būtų minimalios, o komfortas – maksimalus. Tokiu būdu visada matysite šilumos siurblio veikimo statusą, galėsite daryti parametrų korekcijas internetu, net ir nebūdami namuose.

Kaip klimato sąlygos veikia šilumos siurblio našumą?

Norint tiksliai suprasti, kaip klimato sąlygos veikia šilumos siurblio našumą, reikia šiek tiek susipažinti su jo veikimo principu.

Šilumos siurblys oras-vanduo paima šiluminę energiją iš lauke esančio oro bei ją perneša į viduje esantį šilumokaitį, o jis perduoda šilumą sistemoje esančiam termofikatui. Įjungus atvirkštinį (vėsinimo) ciklą, vasarą galima patalpas ne šildyti, o vėsinti.

Kuo mažesnis skirtumas tarp lauko ir vidaus oro temperatūrų (kuo mažiau reikia šildyti ar vėsinti termofikatą), tuo našiau ima veikti šilumos siurblys-oras vanduo. Tai reiškia, kad šalčiausiomis žiemos dienomis, kai šildyti reikia kuo daugiau ir karštomis vasaros popietėmis, kai termometro stulpelis pasiekia 25-30 laipsnių, šilumos siurblys dirbs intensyviausiai, o veikimo našumas bus mažesnis. Tokiais atvejais, kai šilumos siurblys veikia intensyviau, didėja elektros energijos sąnaudos.

Trumpai tariant, ekstremalios temperatūros mažina šilumos siurblio našumą. Prie kiekvieno įrenginio, jo techniniame apraše nurodoma, kokios turėtų būti sąnaudos ir koks konkretaus įrenginio šilumos veikimo efektyvumas (COP) esant skirtingoms lauko temperatūroms.

Daugiau informacijos apie galimybę įsirengti oras-vanduo šilumos siurblį, skirtingų modelių našumą ir funkcionalumą rasite „Elektrum Lietuva“ interneto svetainėje – https://www.elektrum.lt/lt/namams/silumos-siurbliai/siurbliai-oras-vanduo.

Naujienos iš interneto