Pagrindinis puslapis Lietuva Nuomonės, diskusijos, komentarai Kazimieras Garšva. „Šventoji Marija, atleisk mums už Vidurio Lietuvos okupaciją!”

Kazimieras Garšva. „Šventoji Marija, atleisk mums už Vidurio Lietuvos okupaciją!”

Kazimieras Garšva. www.voruta.lt nuotr.

Kazimieras GARŠVA, „Vilnijos“ draugijos pirmininkas, www.voruta.lt

Jeigu toks užrašas prie Aušros vartų paveikslo būtų, gal tai ir galėtų būti naujajame Lenkijos piliečio pase, tik dėl to reikėtų gauti ir katalikų bažnyčios leidimą.

Jei šis paveikslas siūlomas  tikybine prasme, tikybos kontekstui Lenkijos pusei labiau tiktų Vatikano paveikslas su Jonu Pauliumi II, Betliejus, Jasna gura.

Istorine-politine prasme Lenkijos dokumentui reikėtų rinktis vien dabartinėje Lenkijos Respublikoje esančius ir nedviprasmišką reikšmę turinčius paminklus.Juk paminint Lietuvos Respublikos šimtmetį Lietuvos piliečio pase nenumatyta skelbti Vavelį, kur ilsisi karalius Jogaila ir kiti lietuviai, Varšuvą ir Gdanską (kur prasidėjo istorinės baltų žemės), Žalgirio mūšio vietą, pietinę Mažąją Lietuvą (Benkainį, Geldapę, Luką (lenk. Elk), Maišiakukį (lenk. Pieniezno), Augustavą, Suvalkus, Seinus, kur prasidėjo Lietuvos Didžioji kunigaikštystė ir ją gindami žuvo Lietuvos kariai.

Valstybės pasą reiktų spausdinti tokį, kad jį visi gerbtų.