Kaip Durbės ir kiti to laikmečio mūšiai lėmė vietos genčių gyvenimą ir tautų formavimąsi?

Kaip Durbės ir kiti to laikmečio mūšiai lėmė vietos genčių gyvenimą ir tautų formavimąsi?

www.voruta.lt

Romano „Mėguvos valdovas“ II leidimo anotacija

Tai spausdintinis Dariaus Musteikio istorinio nuotykių romano „Mėguvos valdovas“ II-as papildytas ir pataisytas leidimas. Pirmuosius du Dariaus Musteikio istorinius nuotykių romanus „Čia bus Mėmelio pilis“ ir „Mėmelio komtūro kalavijas“ palankiai sutiko skaitytojai, ypač klaipėdiečiai ir žemaičiai. Juk šiuose romanuose yra aprašyti gilios senovės įvykiai pajūrio kraštuose.

Kaip Durbės ir kiti to laikmečio mūšiai lėmė vietos genčių gyvenimą ir tautų formavimąsi? Su 3-iuoju Dariaus Musteikio istoriniu nuotykių romanu keliaukime į gūdžius viduramžius, kovokime Durbės, Kretingos, Impilties ir Vėluvos mūšiuose, laimėkime ar pralaimėkime. O gal tiesiog vertinkime ir supraskime to meto mūšių ir karų taktiką bei strategiją?

Šis romanas gali būti ir kaip 2021 m. autoriaus (kartu su leidykla „Briedis“) išleistų romanų „Čia bus Mėmelio pilis“ ir „Mėmelio komtūro kalavijas“ tęsinys, bet gali būti vertinamas ir kaip atskiras kūrinys.

Skaitytojas pasiners į viduramžių mūšius, dvikovas, spėlios, kur pradingo auksinės Mindaugo ir Mortos karūnos, kodėl ir kaip greta Mėmelio pavadinimo pradedamas minėti Klaipėdos vardas.

Perskaitę romaną susimąstysime apie tragišką kuršių genties likimą. Kodėl ši gentis, galėjusi tapti tauta, o vėliau ir sukurti valstybę, ištirpo kitose tautose?

Autorius pabrėžia, kad istorinis nuotykių romanas – ne istorijos vadovėlis ar mokslinis darbas. Tokie romanai skatina domėtis juose minimais įvykiais ir istorinėmis asmenybėmis, o vėliau gilinis, skaitant istorikų monografijas, istorijas ir publikacijas. Šiuo romanu autorius Darius Musteikis sveikina savo gimtąjį miestą Klaipėdą, o skaitytojams linki įkvepiančio ir lengvo šios knygos skaitymo – viduramžių kovos, nuotykiai ir meilės jausmai neleis nuobodžiauti!

 „Nesu istorinių veikalų ar romanų gerbėja, tačiau stengiuosi nepraleisti rašytinių šaltinių apie Klaipėdos kraštą. Dariaus Musteikio romanų pavadinimai „Čia bus Mėmelio pilis“ ir “Mėmelio komtūro kalavijas“ iš karto suintrigavo. Grožinės literatūros kūrinių apie XVII-XX amžiaus pradžios Klaipėdą netrūksta, tai uostamiesčio klestėjimo laikotarpis. Tačiau apie viduramžių Klaipėdą, apie miesto ištakas ir pilies statybą literatūrinių interpretacijų arba istorinių romanų nėra daug. Parsinešiau knygas iš bibliotekos, maniau, pavartysiu, paskaitinėsiu vieną kitą ištrauką, bet romanai taip lengvai nepaleido – vienu įkvėpimu perskaičiau juos nuo pradžios iki paskutinio skyriaus, nesukdama sau galvos dėl to, kas juose tikra, o kas – pramanyta. Realios istorijos ir autoriaus fantazijos romane susipina į vieną intriguojantį pasakojimą. Dariaus Musteikio romanuose kinematografiškai atkuriami viduramžių kovų vaizdai, vaizdžiai aprašoma pilėnų buitis, žmonių socialiniai santykiai, papročiai, meilės istorijos. Anot autoriaus, šiuose romanuose nėra tikslių istorinio laikmečio atspindžių, tai ne monografija, o literatūros kūrinys. Tačiau būtent literatūrinis pasakojimas papildo ir iliustruoja istorinę tiesą.“ – Pažymi Klaipėdos miesto Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos meno skyriaus vedėja Birutė Skaisgirienė.

„Rašytojas meistriškai kuria senovę, įdomiai atskleidžia to laikmečio žmonių aplinką, jų problemas ir viską apipina nuotykiais bei kvapą gniaužiančiais mūšiais. Jeigu ieškote dovanos istorija besidominčiam žmogui – nuo paauglio iki vyresnio skaitytojo – ši kaip tik tokia!“ – Skirmantė Rugsėjis, rašytoja.

Pastaba

Pagrindiniame knygos tekste yra naudojamas Times New Roman 14 dydžio šriftas( fontas ). Tai išskiria šią knygą nuo dažnai vartojamų leidyboje 12 ar net mažesnių dydžių šriftų. 14-o dydžio šriftas truputį „pastorino“ knygą, bet padarė ją lengvai įskaitomą pavargusioms nuo kompiuterių ir telefonų ekranų akims. Be to, tokį šriftą lengva skaityti: „Ir darželinukui ir pensininkui“.

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.

Naujienos iš interneto