Pagrindinis puslapis Lietuva Jubiliejai Jubiliejinis, dvidešimtasis pavasaris Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijoje

Jubiliejinis, dvidešimtasis pavasaris Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijoje

Klaudijaus Driskiaus nuotraukos

Laima ZADAROCKAITĖ, Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos III gb klasės mokinė, www.voruta.lt

Šių metų gegužės 13-tą dieną mūsų Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijoje įvyko ilgai laukta šventė – gimnazijos 20-asis jubiliejus! Šią svarbią mums dieną į gimnaziją atvyko garbingi svečiai iš visos Lietuvos: prof. Vytauto Landsbergio fondo pirmininkė profesorė Gražina Landsbergienė, šio fondo valdybos narė Gražina Vidūnienė, Lietuvos Respublikos Seimo nariai Žygimantas Pavilionis ir Laurynas Kasčiūnas, Švietimo ir mokslo ministerijos kancleris Tomas Daukantas, Švietimo ir mokslo ministerijos Regioninių mokyklų skyriaus vedėjas Jonas Vasiliauskas, svečių delegacija iš Kauno, Šalčininkų rajono Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Markevič, Šalčininkų rajono organizacijų vadovai, mokyklų vadovai ir mokytojai, visuomeninių organizacijų atstovai. Ir visi jie atvyko atsinešdami gerą nuotaiką ir vertingas dovanas.

            Šį giedrą ir saulėtą rytą visa mūsų gimnazija apsilankė bažnyčioje. Šv. Mišias šv. Apaštalo Petro bažnyčioje aukojo ir už Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos bendruomenę meldėsi klebonas monsinjoras Vaclav Volodkovič, kunigai Rimas Vinčaitis ir Sigitas Grigas. Po šv. Mišių klebonas monsinjoras Vaclav Volodkovič padovanojo gimnazijai Šventosios Šeimos ikoną. Iš bažnyčios į Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnaziją vyko eisena. Joje buvo nešama Šventosios Šeimos ikona, valstybinė, gimnazijos ir šaulių vėliavos. Kartu žygiavo atvykę svečiai, šauliai, skautai, gimnazijos bendruomenė.  Gimnazijos koridoriuose mūsų svečių jau laukė puiki paroda, kurioje buvo eksponuojami buvusių abiturienčių Joanos, Simonos ir Ingridos darbai. Parodos metu savo talentu svečius stebino ir mūsų gimnazistai-  smuikininkai, puikiai atlikę garsiųjų kompozitorių kūrinius.

            Pasibaigus parodai prasidėjo oficialioji koncerto dalis, kurioje svečiai tarė šilčiausius žodžius gimnazijos bendruomenei. Švietimo ir mokslo ministerijos kancleris Tomas Daukantas apdovanojo Garbės raštais penkis gimnazijos mokytojus, o gimnazijos direktorių Vidmantą Žilių apdovanojo Atminimo medaliu už inovatyvius sprendimus ir pedagoginę lyderystę, visuomenės kultūros, žmogiškųjų ir pilietinių vertybių ugdymą vadovaujant gimnazijai. Kunigas Rimas Vinčaitis taip pat atvežė mokyklai vertingą dovaną – paveikslą, padėsiantį sukurti jaukią ir šiltą atmosferą gimnazijos erdvėse.

            Be šitų dovanų, Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijai buvo įteikta Taikos vėliava už aktyvią kultūrinę veiklą, pastangas pasišventusiai puoselėti kultūros, meno ir mokslo vertybes. Vėliavą įteikė ir palinkėjo sėkmės puoselėjant kultūros tradicijas Taikos vėliavos komiteto pirmininkė, Tarptautinio Taikos vėliavos komiteto prie Jungtinių Tautų Organizacijos koordinatorė Lietuvoje daktarė Auksė Narvilienė ir Taikos vėliavos komiteto narė Birutė Kurgonienė.

            Kiek vėliau žiūrovus maloniai nuteikė ir pats šventinis koncertas. Šį kartą koncerte savo talentais mus stebino ne tik mūsų dabartiniai gimnazistai, bet ir prieš keliolika metų gimnaziją baigę abiturientai. Koncerto vedėjai: Artūras ir  Ruslanas   sukūrė linksmą, šiltą, draugišką atmosferą, kuri vyravo viso koncerto metu. Jie stebino mus savo aktoriniais sugebėjimais, kūrybingumu ir neblėstančiomis šypsenomis. Taip pat koncerte išgirdome ir nuostabiąją Neringą, kuri atliko savo kūrybos dainas, pamatėme įspūdingus ir jausmingus Eimanto ir Bartošo šokius… Gimnazijos moksleiviai, paruošti mokytojų Dianos Butrimienės, Natalijos Rogožienės ir Olgos Karčevskos, taip pat neatsiliko: jie šoko rokenrolą, mažieji riedutininkai paruošė išdykėlišką šokį, pasibaigusį burbuliukų sprogimu – azoto burtais, Laima, Eva ir Kotryna visus žavėjo melodingomis sutartinėmis. Štai taip nuotaikingai abiturientai sveikino savo gimnaziją jubiliejaus proga.

            Šventę vainikavo ir ne ką mažesnį įspūdį paliko mokytojų šokis ir daina „Kaip žydėjimas vyšnios“, gražūs fejerverkai, konfeti lietus ir didžiulis skanus tortas.

            Po koncerto visi buvo pakviesti į vakaronę gimnazijos valgykloje, kur linksmai bendravo, dalijosi savo patirtais išgyvenimais bei įspūdžiais prisimindami linksmas akimirkas, praleistas šioje mokykloje, smagiai šoko ir dainavo kartu su etnografinio ansamblio atlikėjais.