Pagrindinis puslapis Lietuva Nuomonės, diskusijos, komentarai Ignas Meškauskas. Paskutinės dvi minutės

Ignas Meškauskas. Paskutinės dvi minutės

 

Adv. Ignas MEŠKAUSKAS, „ Už nuopelnus Lietuvai“ ordininkas, www.voruta.lt

Kiekviena tauta siekia išsaugoti savo laisvę, garantuoti laisvą ir saugią raidą. Aukščiausias tikslas – nacionalinis saugumas.  Konstitucija įpareigoja kiekvieną pilietį užpuolimo atveju, nelaukiant įsakymų, priešintis. Pagal Nacionalinio saugumo pagrindų įstatymą, saugumą užtikrina  rengimasis ginkluotam ir  pilietiniam pasipriešinimui. Lietuvos gynybinė galia grindžiama pasirengimu  visuotiniam ginkluotam ir  neginkluotam pasipriešinimui. Juk atsidūrėm padidintoje rizikos zonoje, kur netoli ne tik  brazdina ginklais, bet ir atplėšia svetimas teritorijas, liejasi kraujas.  Šalies saugumas pripažintas vidaus ir užsienio politikos prioritetu visų parlamentinių partijų parašais, tačiau  partijų programose neatsispindi kaip siūloma rengtis ginkluotam ir pilietiniam pasipriešinimui.  Patys kandidatai į Seimą, kaip siūlo vykdyti prioritetą, apie nacionalinį saugumą, nepasisakė… Parlamento rinkimai, kaip labai svarbus valstybės gyvenime politinis įvykis, turėjo daugiau ar mažiau paliesti nacionalinį saugumą, kaip kitų programų garantą… LRT televizijos 2016-10-07 laidoje  partijų forume, kurią moderavo E. Jakilaitis, daugiausiai klausimų buvo paruošta ekspertų, bet laidos pabaigoje davė  laisvės gūsį, kiekvienai partijai dvi minutes pasakyti, kas jai yra svarbiausia. Žiūrovų nuostabai nebuvo nei vieno žodžio apie nacionalinį saugumą. Tartum gyventume ne tarp geopolitinių skersvėjų, o Dievo ausyje. Argi   vykdant prioritetą   nėra  aktualių klausimų dėl karinės prievolės pratęsimo,  dėl savanoriškų, nebiudžetinių karinių pajėgų, kurių nereikia kasdien nei rengti nei maitinti,  dėl  šaulių pamainos, šauliukų, kurie sulaukę pilnametystės,  išsivaikšto.

     Jei nekyla klausimų, vargu ar kandidatai  žino,  kad  sėkmingai  susikūrusi savanoriška armija SKAT sumažėjo tris kartus, o atsikūrusi Šaulių sąjunga sunyko iki tokio lygio, kad  deklaracijoje apie  Lietuvos karinės pajėgas jos nebėra. Kandidatai į Seimą nesvarstė galimybių, kad norint atgrąsinti  potencialų agresorių,  sudaryti sąlygas, aplinką, augti savanoriškoms organizacijoms, nacionalinei gvardijai,  kad  ginkluotas šaulys stovėtų prie kiekvieno krūmo ar namo.

            Patogi, paguodžianti viltis, kad mus apgins kiti, tirpsta. JAV pareiškimai sklinda, kad Pabaltijį gins, jei jis laikysis sudarytos apsiginklavimo sutarties.  Informacinio karo apmokami ir neapmokami komentatoriai siūlo  nelipti iš limuzinų ir neiti į Pabaltijį  savomis rankomis žarstyti svetimų žarijų . Juo labiau paaiškėjus, kad pasipriešinimo savanoriškos jėgos ne išaugo, o susilpnėjo. Informacinio karo kariai joja ne ant  paprasto išmirusių kilmingų riterių  kuino, o ant    pragmatiškai pakaustyto žirgo – Pabaltijo gelmėse nieko nėra.  .Judas dar nemirė. Išvada – ginkluotis, arba naiviai tikėti, kad rusų divizijos, pamačiusios  pagalbos mastą, bataljoną, išmirtų iš juoko.

        Didesnį atgarsį  susilaukė virtuviniai  rakandai, negu pati kariuomenė ir  savanoriškų gynybinių jėgų kaupimas. Kandidatų dėmesio nesulaukia reikšmingesni faktai. Kodėl savanoriškos karinių organizacijų  kovinė ugnis neišaugo, neliko ta pati,  o susilpnėjo.  Jokio murmėjimo, kad karinės žinybos vadovais kartojasi kvalifikuoti inžinieriai, komjaunuoliškų  renginių organizatoriai, partinių mokyklų auklėtiniai, pediatrai, chirurgai ir nei vieno kareivėlio.

   Partijų forumo pabaigoje LRT dalyviams E. Jakilaitis suteikė visoms partijoms iš eilės galimybę pasisakyti, po dvi minutes, tartum teisme paskutinį žodį – kas  svarbiausia.  Pasirodo svarbiausia  keisti Sveikatos apsaugos ministeriją, keisti pensijų kaupimo fondus, gerinti vaikų teisių apsaugą, sumažinti vaistų kainas, bet nei žodžio apie vidaus ir užsienio politikos prioritetą. Niekas neprabilo apie grėsmės prevenciją, nacionalinį saugumą, kuris suponuoja ne tik kovinę ugnį, Krašto apsaugos ministerijos veiklą, bet ir socialinį teisingumą, socialinę atskirtį, emigraciją.  Pastūmus prioritetus į paraštes, netekus politinio ir ekonominio suvereniteto, įgalintų paprašyti pigesnių vaistų , didesnių pensijų vėl tą pačią Maskvą.Pilėnų Margiris pirmiausia rūpinosi pilies sienų sutvirtinimu, o tik po to piliečių buitimi. Dėl   keliamų  aktualių problemų, gautų atsakymų turinio  yra atsakinga Vyriausioji rinkimų komisija, kuri ekspertų pagalba nesugebėjo  atskleisti aktualių  nūdienos klausimų.

 

Limuzinų nuoma: http://www.limobus.lt/