Pagrindinis puslapis Sena Voruta Įamžins Tiškevičių atminimą

Įamžins Tiškevičių atminimą

Palangoje norima įprasminti grafų Tiškevičių giminės atminimą, neatsiejamą nuo miesto istorinių vardų. Palangos miesto savivaldybės mero patarėjos Nijolės Steponavičiūtės teigimu, jau praėjo metai po paskutiniojo Tiškevičių giminės atstovo mirties, o jų vardas taip ir nebuvo įamžintas.

Pasak N. Steponavičiūtės, grupė iškilių palangiškių jau pateikė pasiūlymus, kur būtų galima pagerbti šios didikų giminės atminimą Palangoje. Siūloma Meilės alėją nuo S. Dariaus ir S. Girėno gatvės iki Birutės kalno arba alėją nuo Kurhauzo iki Skulptūrų parko pavadinti Grafų Tiškevičių alėja ar botanikos parką pavadinti Grafų Tiškevičių botanikos parku.

Pagerbiant grafų giminės atminimą norima atsižvelgti ir į miestiečių nuomonę. Į prašymą taip pat teikti įvairus pasiūlymus, anot N. Steponavičiūtės, jau atsiliepė nemažai Palangos gyventojų. Dažniausiai siūloma Tiškevičių vardą suteikti įvairioms gatvėms ar net įkurti specialų atminimo skverelį.

Palangos miesto savivaldybė pasiūlymų lauks iki gruodžio pradžios, o mėnesio pabaigoje turėtų būti priimtas vieningas sprendimas. Mero patarėjos manymu, renkant idėją, kuri bus įgyvendinta, greičiausiai bus atsižvelgta į tai, kokių pasiūlymų miestiečiai pateiks daugiausiai.

www.ve.lt

Tomo Gukausko nuotr.

Nuotraukoje: Grafų Tiškevičių rūmai parke Palangoje

Naujienos iš interneto