G. Landsbergis: lituanistinis švietimas stiprina diasporos jaunimo ryšį su Lietuva, skatina jį grįžti studijuoti, stažuotis ar kurti savo namus Lietuvoje

G. Landsbergis: lituanistinis švietimas stiprina  diasporos jaunimo ryšį su Lietuva, skatina jį grįžti studijuoti,  stažuotis ar kurti savo namus Lietuvoje

Kovo 15 dieną Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijoje Vilniuje surengtame ketvirtajame Lituanistinio ugdymo forume „Nepažintos lituanistinės mokyklos“ daugiausiai dėmesio skirta strateginiam valstybės ir diasporos siekiui – lituanistinio švietimo diasporoje tvarumo, plėtros ir ryšio su Lietuvą stiprinimui.  

Lietuvos valstybinių institucijų, diasporos organizacijų, lituanistinių mokyklų atstovai, politikai, akademinės bendruomenės nariai diskutavo apie pasaulyje veikiančių 246 lituanistinių mokyklų stiprybes ir jų ryšio su Lietuva stiprinimą, ypatingą dėmesį skiriant diasporos tėvų motyvacijos didinimui.

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sveikinimo kalboje, kurią perskaitė viceministras Egidijus Meilūnas, pažymėjo, kad lituanistinis švietimas padeda išlaikyti ryšį su diasporos jaunimu, telkia platesnes tautiečių bendruomenes, skatina pažinti Lietuvą, o ją pažinus, rinktis studijas, stažuotes ar kurti savo namus Lietuvoje. Ministro sveikinimo kalboje pabrėžiama, kad Užsienio reikalų ministerija ir Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės užsienyje svariai prisideda prie strateginių lituanistinio ugdymo tikslų įgyvendinimo: telkdamos paramą lituanistinėms mokykloms, inicijuodamos naujų lituanistinių mokyklų steigimą bei padėdamos joms kurtis, didindamos diasporos jaunimą auginančių tėvų motyvaciją, skatinančios lituanistinių mokyklų ir Lietuvos mokyklų partnerystę.

Užsienio reikalų ministerija ir Lietuvos diplomatinės atstovybės užsienyje trejus metus iš eilės organizavo sėkmingas lituanistinio švietimo viešinimo kampanijas. 2023 metų viešinimo kampanija pasiekė virš 1 milijono socialinių tinklų vartotojų  pasaulyje. Šiai metais planuojama ketvirtoji viešinimo kampanija, tęsiamos ankstyvo skaitymo „Knygų startas“ ir „Lietuvos kalbos ambasadoriaus“ iniciatyvos ir pradedama nauja – lituanistinių mokyklų užsienyje ir Lietuvos mokyklų partnerystės bei bendradarbiavimo skatinimo – iniciatyva.

Renginio pabaigoje buvo pristatytos ketvirtojo Lituanistinio ugdymo forumo „Neformaliojo lituanistinio ugdymo užsienyje tvarumo, stiprinimo ir plėtros gairės“, kuriose įtvirtinamas pirmajame Lituanistinio ugdymo forume priimtų deklaracijos nuostatų įgyvendinimo tikslingumas ir įvardijamos kryptys, kuriomis siekiama vieningai ir kryptingai įgyvendinti užsibrėžtą uždavinį – ženklų lituanistinių mokyklų ir jose besimokančiųjų vaikų skaičiaus augimą.

Pirmasis Lituanistinio ugdymo forumas įvyko 2021 metų kovo 12 dieną. Užsienio reikalų ministerija yra viena iš Lituanistinio ugdymo forumo iniciatorių ir rengėjų, kartu su Vytauto Didžiojo universitetu, Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos Respublikos Seimo nare, Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininke Dalia Asanavičiūte, Pasaulio lietuvių bendruomenės Švietimo komisija, Lituanistinių mokyklų asociacija, Lietuvos Respublikos ambasada Norvegijos Karalystėje. Renginį globoja Pirmoji ponia Diana Nausėdienė.

Lituanistinio ugdymo forumo transliacijos įrašas

Nuotraukų aut.: URM, Jonas Petronis/VDU

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.

Naujienos iš interneto