Ekspertai atskleidė, kaip apsisaugoti nuo uodų gamtoje

Ekspertai atskleidė, kaip apsisaugoti nuo uodų gamtoje

Prevencija visuomet paprastesnė bei užtrunka trumpiau, nei pasekmių gydymas. Bet turbūt tai ir patys puikiai suprantate. Visgi ką reikėtų žinoti kiekvienam norinčiam apsisaugoti nuo uodų gamtoje? Laiko patikrintomis idėjomis šia tema dalinasi Thermashop.lt apsaugos nuo uodų ekspertai.

Uodai, kaip ir daugelis vabzdžių gamtoje orientuojasi vaizdais, kvapais bei temperatūra. Bene labiausiai uodus traukia žmogaus iškvepiamo anglies dioksido dujos bei odos išskyros, kaip prakaitas ar pieno rūgštis. Dėl šių junginių uodai žmogų gali užuosti net už kelias dešimties metrų. Taip pat laiką leidžiant gryname ore patartina, vilkėti šviesius drabužius (nors gamtoje tai galbūt ir nepraktiška), nes būtent uodus labiau traukia tamsios spalvos judantys objektai.

Tad net jeigu ir apsirengėte šviesiai, stengiatės nei kiek nejudėti ir neprakaituoti, anglies dioksidą iškvepiate vis tiek. Tad norite to ar nenorite, teks imtis veiksmingesnių priemonių.

Purškikliai nuo uodų

Tai vienos iš plačiausiai naudojamų priemonių. Vos keletas purkštelėjimų ant pulsuojančių kūno vietų ir vabzdžiai turėtų automatiškai skristi šalin. Visgi tokio tipo apsauga nuo uodų lauke turi ne tik privalumų, bet ir trūkumų. Štai keletas iš jų:

 • Pernelyg daug skirtingų rūšių purškalų, tad neaišku kurį rinktis.
 • Daugelis purškiklių nuo uodų gali palikti sunkiai išplaunamas dėmes ant drabužių.
 • Kvapas laikui bėgant slopsta, tad nejučiomis apsauga gali dingti.

Žvakės nuo uodų bei kvapiosios apsaugos priemonės

Ši apsaugos nuo uodų kategorija labiausiai mėgiama natūralumo šalininkų. Mat kvapiosios žvakės, eteriniai aliejai bei kita tokio tipo apsauga, dažniausiai būna pagaminta tik iš natūralių medžiagų. Visgi tai viena trumpiausiai bei mažiausiu atstumu veikiančių apsaugos nuo uodų priemonių. Tad jei planuojate citrinų, eukaliptų ar rozmarinų eteriniais aliejais tepti pulsuojančias kūno vietas kas keletą valandų arba sėdėti prie žvakės maždaug 1 kvadratinio metro spinduliu  – ši apsauga būtent jums. Jei ne, keliaukime toliau.

Kito tipo apsaugos nuo uodų priemonės

Į šią kategoriją patenka:

 • Elektriniai prietaisai, skleidžiantys stiprią šviesą, į kurią skrisdami uodai žūsta.
 • Ultragarsą skleidžiantys įrenginiai, kurie atbaido kenkėjus šiek tiek didesniu spinduliu.
 • Lipnūs lapeliai prie kurių uodai prilimpa ir žūsta.

Visgi jei ieškote apsaugos nuo uodų medžioklėje, o ne vakarui terasoje ar poilsiui prie ežero, tokio tipo apsauga būtų netgi žalinga, nes:

 • Stipri šviesa atkreiptų ir kitų gyvų padarų dėmesį.
 • Ultragarso įrenginys galėtų lengvai atbaidyti būsimą grobį.
 • O ir prieigos prie elektros lizdo greičiausiai nerastumėte miško gūdumoje.

Efektyvi apsauga nuo uodų lauke

Į šią kategoriją derėtų įtraukti tik Thermacell įrenginius, kurie nepriekaištingą veikimą įrodė įvairiausiomis sąlygomis. Nuo gyvenamųjų namų terasų miestuose iki idealios apsaugos nuo uodų medžioklėje, miško gilumoje. Šie JAV sukurti įrenginiai ten jau eilę metų neužleidžia lyderio pozicijų savo kategorijoje. Visgi Lietuvoje pastaruoju metu jie taip pat populiarėja itin sparčiai.

Pavyzdžiui vienas perkamiausių apsaugos nuo uodų įrenginys yra Thermacell MR300. Rinkinyje esančio papildymo pagalba nepriekaištingą apsaugą nuo uodų prietaisas skleidžia net 12 valandų, ne mažesniame nei 14 kvadratinių metrų plote. Tad tiek jūs, tiek jums svarbūs žmonės bus apsaugoti nuo neviltį varančių įkandimų. Jei apie Thermacell įrenginius girdite pirmą kartą, jums derėtų žinoti, kad jie:

 • Neskleidžia jokio nemalonaus kvapo ar garso.
 • Yra tvirti, stilingi ir lengvai transportuojami
 • Apsaugo mažiausiai 14 kvadratinių metrų plotą.

Tad jei apie Thermacell įrenginius norėtumėte sužinoti daugiau, apsilankykite – www.thermashop.lt puslapyje. O jei renkatės įrenginį sau, bet niekaip negalite apsispręsti kuris variantas geriausias – drąsiai rašykite Thermashop.lt apsaugos nuo uodų specialistams – info@thermashop.lt.

PR

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.