Dviračiais po Dubysos kalnus. Jūriniai ereliai, žemapelkė, piliakalniai

Dviračiais po Dubysos kalnus. Jūriniai ereliai, žemapelkė, piliakalniai

Dviračių takas Jūkainiuose. www.vstt.lt nuotr.

www.voruta.lt

               ,,Dviračių žygiai Dubysos kalnais“ trumpam persikelia prie kitų upių.  Dubysos regioninio parko direkcija š. m. birželio 30 d. (šeštadienį) kviečia dviratininkus į 80 km žygį po vaizdingas ir gamtiniu požiūriu ypač vertingas Raseinių krašto saugomas teritorijas – Blinstrubiškio miško biosferos poligoną, Jūkainių geomorfologinį ir Pašešuvio kraštovaizdžio draustinus.                Blinstrubiškio miško biosferos poligonas yra viena iš trijų Lietuvos saugomų teritorijų, skirtų didžiausio Lietuvos plėšriojo paukščio JŪRINIO ERELIO apsaugai. Žygio metu keliausime per Blinstrubiškio mišką ir pagrindinę erelių maitinimosi teritoriją – žuvininkystės tvenkinius. Čia stebėsime ne tik jūrinius erelius, bet ir gausybę vandens paukščių, pamokysime juos pažinti. Labiausiai žingeidiems suteiksime žiūronus.                 Jūkainių miškas įdomus ir vertingas dėl čia augančių brandžių plačialapių medynų, išraiškingo reljefo. Keliausime per pelkę nutiestu pažintiniu taku.                Pašešuvio kraštovaizdžio draustinyje saugomas raiškus Šešuvies slėnio ir jo intakų kraštovaizdis. Minsime pro Molavėnų – Graužų piliakalnius, šimtametį Molavėnų ąžuolą, Skirtino akmenį, Šešuvies tufų atodangą.                Žygeivių laukia smagūs iššūkiai – daugiau kaip 10 nesudėtingų įkalnių ir nuokalnių, trumpi bekelės ruožai, nuostabi gamta.

ŽYGIO PROGRAMA

10.00 – 10.30 žygeivių registracija pakelės kavinėje – motelyje ,,Nikola“, esančioje automagistralės Vilnius – Kaunas – Klaipėda 192,5 km (Ylių k., Nemakščių sen., Raseinių r. sav.). Važiuojant nuo Kauno kavinė yra dešinėje pusėje.

10.40 – STARTAS

19.00 – FINIŠAS (starto vietoje). Žygio aptarimas ir legendinių Viduklės koldūnų ragavimas.

Žygeiviai kviečiami registruotis el. paštu dubysosrp@gmail.com, telefonu (8 614) 25095 ar Dubysos regioninio parko facebook paskyroje.

Rekomenduojama į žygio kuprinę įsimesti sumuštinių, gaiviųjų gėrimų. Žygio dalyvio mokestis – 3 Eur (surinktos lėšos bus panaudotos Dubysos regioninio parko tvarkymui ir būsimų pažintinių žygių organizavimui). Saugumu ir dviračių technine būkle turėtų pasirūpinti patys žygeiviai.

Naujienos iš interneto