Dirbantiems sau iš namų – kaip sukurti produktyvią darbo aplinką?

Dirbantiems sau iš namų – kaip sukurti produktyvią darbo aplinką?

Dirbate iš namų? Esame tikri, kad esate vienas tų žmonių, kuris kasdien stengiasi nuvesti kalnus, tad dirba itin daug. Žinoma, dažniausiai didesnis darbų kiekis reiškia ir didesnį uždarbį. Tačiau greta pajamų siekimo reikia nepamiršti ir savęs palepinimo, kadangi per didelis darbas gali nuvarginti, sukelti daug įvairių sveikatos problemų ir t.t.

Pirmiausia produktyviam darbui reikia tinkamos aplinkos. Žinoma, dienotvarkės, galiausiai, tikslų turėjimo. Štai 2020 m. kovo mėn. „Gallup“ žurnale buvo pateikta statistika, kad net  43 % JAV darbuotojų jau dalinai arba visą laiką dirba iš namų. Tai rodo, kad greitu metu ir Lietuvoje vis daugiau įmonių suteiks galimybę ne tik dirbti „ant savęs“, tai yra freelancinti, tačiau ir likti samdomu darbuotoju, tačiau dirbti iš namų.

Kur dirbu?

Dirbantiems iš namų labai svarbu susikurti produktyvią aplinką. Dažniausiai pirmomis savaitėmis labai svarbu keisti darbo vietą. Vieną diena dirbama virtuvėje, kitą – svetainėje, išbandomos ir miegamojo galimybės. Visgi, ilgainiui tai gali labai pabloginti produktyvumą. Dėl to siūlome sukurti tokią darbo vietą, kurioje norėsis kasdien atlikti įvairias funkcijas.

 Svarbu ne tik ergonomiški baldai, tačiau ir mažos smulkmenos. Kai kurie džiaugiasi paveikslais, kitiems patinka gražios gėlės, treti laiko magnetines lentas ant kurių galima didelėmis raidėmis susirašyti svarbiausius dienos darbus.

Dienotvarkės turėjimas

Dirbantys sau taip pat turėti planuoti savo laiką. Tuomet jie pasieks kur kas didesnį našumą. Dažniausiai darbas namuose yra produktyvesnis dėl to, kad nėra kolegų, kurie gali trukdyti atlikti įvairias funkcijas, kadangi kalbina, skatina užsiimti pašaline veikla. Tačiau namuose dažniausiai trukdžiai yra TV, Playstation bei kiti įrenginiai. Siūlome susiplanuoti darbus, tokiu atveju pavyks kur kas tikslingiau jų siekti. Ypač apsimoka ne tik savaičių, tačiau ir dienos planavimas. Geriausia – valandomis.

Laikas po darbo

Dirbantys savarankiškai dažniausiai prisiima kur kas daugiau darbų nei galo apžioti. Paprasčiausiai darbas sau dažniausiai reiškia didesnį uždarbį tik tokiu atveju, kai nudirbama daugiau nei samdomame darbe. Visgi, reikia ne tik dirbti, tačiau ilsėtis. Yra atliktas ne vienas tyrimas, kurio metu buvo aiškinamasi poilsio įtaka žmogui. Ilsėtis yra būtina, kadangi tik tuomet bus galima produktyviau dirbti. Geras poilsis leis per trumpesnį laiko tarpą nudirbti daugiau darbų.

Darbo našumo didinimas

Galiausiai, darbo našumui padidinti labai svarbu yra įtraukti įvairias pagalbas, kurios leis per trumpesnį laiko tarpą atlikti daugiau. Juk dažniausiai dirbantys sau ne tik atlieka tas funkcijas dėl kurių yra samdomi, tačiau ir visos komandos darbus, kurie padeda kur kas paprasčiau vesti savo veiklą. Tai yra ne tik marketingo darbai, tačiau ir, pavyzdžiui, apskaitos. Jai geriausiai tinka saskaita123.lt. Sistema Sąskaita123 taip pat jau veikia ir Latvijoje su prekiniu ženklu Rēķini 123, o pasaulyje su Invoice 123. Išbandykite ir kitas sistemas, kurios optimizuoja darbus ir džiaukitės produktyvumu, kuris leis uždirbti daugiau investuojant mažiau laiko.

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.

Naujienos iš interneto