Pagrindinis puslapis Lietuva Diana Nausėdienė įteikė apdovanojimą lituanistinės mokyklos Italijoje įkūrėjoms

Diana Nausėdienė įteikė apdovanojimą lituanistinės mokyklos Italijoje įkūrėjoms

Diana Nausėdienė įteikė apdovanojimą lituanistinės mokyklos Italijoje įkūrėjoms

www.voruta.lt

Diana Nausėdienė įteikė „Globalios Lietuvos apdovanojimą“ už jaunųjų talentų ugdymą pasaulyje. Jis atiteko Virtualios lituanistinės Italijos mokyklos įkūrėjoms Aurelijai Orlovai ir Elzei Di Meglio.

Reaguodamos į COVID-19 pandemijos sukeltus pokyčius švietimo srityje, Romos ir Pjemonto lietuvių bendruomenių pirmininkės A. Orlova ir E. Di Meglio ėmėsi vienyti lituanistines Italijos mokyklas, siekdamos perkelti mokymąsi į virtualią erdvę.

Nuo spalio mėnesio pamokos virtualioje mokykloje vyksta beveik kasdien. Į tris grupes pagal amžių suskirstyti vaikai mokosi lietuvių kalbos, istorijos, pasaulio pažinimo, dailės ir muzikos.

Mokykla, kurioje virtualiai mokosi daugiau kaip šimtas vaikų, laikosi ant savanorių pečių.

„Gyvenant užsienyje kyla nemažai iššūkių norint saugoti ir puoselėti tapatybės pagrindus: gimtąją kalbą, istoriją, kultūrą. Todėl labai vertinu savanorių mokytojų pastangas ir atsidavimą“, – teikdama apdovanojimą laidoje „Labas rytas, Lietuva“ sakė pirmoji ponia.

Diana Nausėdienė yra lituanistinio švietimo užsienyje globėja, aktyviai dalyvaujanti lituanistinio švietimo renginiuose.

„Tikiuosi, po karantino, vasarą, vėl galėsime į Valstybės pažinimo centro edukacijas pakviesti į Lietuvą atostogų grįžusius vaikus, jų tėvelius ir mokytojus. Juk labai svarbu jaustis bendruomene, kurios neriboja geografinės sienos. Būkime viena Lietuva, kurią kuriame visi“, – linki Diana Nausėdienė.

Prezidento komunikacijos grupė

Naujienos iš interneto