Šiemet minime 80-ąsias Kalniškės mūšio metines, kuomet 1945 m. gegužės 16 d. Kalniškės miške, Lazdijų rajone, gausus būrys Lietuvos partizanų stojo į kovą su keliskart gausesnėmis sovietų NKVD kariuomenės pajėgomis. Tai buvo vienas didžiausių mūšių Lietuvos partizaninio karo (1944-1953 m.) istorijoje.
Šio įvykio ir visų Lietuvos laisvės kovotojų atminimui Tuskulėnų memorialo koplyčioje-kolumbariume, kur ilsisi daugelio partizanų ir kitų Vilniaus NKGB vidaus kalėjime nužudytų žmonių palaikai, vyks partizaninės dainos vakaras Bunkerių paukščiai. Jo metu galėsite ne tik paklausyti bardų ir folkloro ansamblių atliekamų dainų, bet ir sudalyvauti edukacinėse programose, susipažinti su partizaninio laikotarpio ginklais, apžiūrėti lauko parodą bei meninę instaliaciją.
Atlikėjai:
Paulius Vaineikis
Giedrius Arbačiauskas
Vytautas V. Landsbergis
Povilas Girdenis
folkloro ansamblis ”Vilnelė”
folkloro ansamblis ”Vilniaus Ūla”
Edukacijos:
Vytauto Didžiojo karo muziejaus edukacinė programa „Atiduok tėvynei, ką privalai”
Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos edukacinė programa
Instaliacija Kalniškės mūšiui atminti. Tai istorija apie neįkalintą, nesušaudytą, nesunaikintą laisvę, istorija apie nebeprasmiškas aukas, istorija apie amžinybę.
Idėjos autorė Rūta Rimšelienė. Projektą padėjo įgyvendinti: Juozas Šalkauskas (balsas), Remigijus Sabulis (garsas ir video projekcija).
Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus ir Varėnos rajono savivaldybės parengta kilnojama paroda ”Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio (LLKS) partizanų ženklas 1949″.
Jaunieji klausytojai, norintys pagilinti savo žinias apie partizaninį karą, renginio metu galės sudėlioti Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus parengtą Lietuvos partizanų apygardų ir mūšių dėlionę.
Maloniai kviečiame dalyvauti.
Tuskulėnų rimties parko memorialinis komplekso inform.
Atsakyti