Pagrindinis puslapis Reklama Patarimai, kaip taupyti bei racionaliau naudoti savo finansus (II dalis)

Patarimai, kaip taupyti bei racionaliau naudoti savo finansus (II dalis)

Patarimai, kaip taupyti bei racionaliau naudoti savo finansus (II dalis)

Finansai. Asociatyvi pixabay.com nuotr.

PR

Tęsiame finansinių patarimų ciklą, kurie padės kiekvienam iš mūsų teisingai ir užtikrintai siekti finansinės nepriklausomybės. Šie patarimai pravers ir tiems kurie norėtų pagilinti savo asmeninių finansų valdymo žinias ar lengviau išvengti sunkumų, kurie gali kilti nežinant įvairių bazinių taisyklių.

Pirmoje dalyje pateikėme 11 patarimų sąrašą, šiandien kviečiame susipažinti su likusiais vienuolika. Pirmąją patarimų kaip taupyti ir racionaliau naudoti savo finansus dalį skaitykite čia.

12) Žinokite visų privalomų mėnesinių mokėjimų sumas. Labai svarbu, kad jūs žinotumėte, kada ir kiek turite sumokėti. Tam naudinga naudoti tiek programėles, tiek ir fizinius užrašus (priklauso nuo to, kas jums yra patogiau). Tokiu būdu jūs išvengsite papildomų finansinių sunkumų, jei vis dėlto pamirštumėte laiku sumokėti tam tikras sąskaitas.

13) Suapvalinkite savo mėnesines paskolų grąžinimo įmokas (į didžiąją pusę). Tai leistų jums greičiau padengti savo turimus finansinius įsipareigojimus – net jei šią akimirką jums atrodo, kad vos kelių papildomų eurų mokėjimas neturės didelės reikšmės. Jei kalbame apie būsto paskolą, tereikia paskaičiuoti, keliais mėnesiais anksčiau tokiu būdu galėsite grąžinti savo turimą paskolą. Tai galioja ne tik ilgalaikėms būsto paskoloms, lygiai taip pat sėkmingai gali būti dengiamos ir vartojimo paskolos internetu ar pirkiniai įsigyti lizingu.

14) Jei visuomet atsiskaitote tik banko kortele, kurį laiką pabandykite naudotis tik grynaisiais pinigais. Tai daugeliui šiuolaikinių vartotojų atrodo kaip pakankamai neįprastas ir nepatogus sprendimas. Tačiau dažniausiai mokėdami banko kortele mes leidžiame sau daugiau nei tuomet, kai mokame grynaisiais pinigais. Todėl jei kurį laiką išbandysite tokį sprendimą, jums gali pavykti sutaupyti daugiau asmeninių lėšų. Be to, kas žino, galbūt jūs prie to nesunkiai priprasite ir tai turės ilgalaikės teigiamos įtakos jūsų asmeniniam biudžetui.

15) Vairuokite lėčiau, tokiu būdu sutaupydami daugiau. Jei vykstate į darbą, iš namų išvažiuokite anksčiau. Tuomet jums nebereikės skubėti ir susidurti su didesnėmis kuro sąnaudomis. Be to, tai leis jums išvengti ir didesnio streso bei papildomos įtampos, kuri įprastai kyla tuomet, kai baiminamės pavėluoti į darbą.

16) Sudarykite planą, kuris padėtų greičiau padengti savo turimas kredito korteles bei vartojimo paskolas. Iš tikrųjų daugybė žmonių kredito korteles nuvertina, manydami, kad tai nėra svarbus finansinis įsipareigojimas (juolab, kad kai kurie apskritai savo kredito kortelių nelaiko finansiniais įsipareigojimais), tačiau iš tikrųjų jos dažniausiai pasižymi didžiulėmis palūkanomis. Todėl jei turite kredito kortelę (arba vartojimo paskolą), būtinai pagalvokite apie planą, kuris padėtų jums gerokai greičiau padengti išeikvotas pinigų sumas.

17) Rečiau keliaukite į restoranus ir kavines. Tuo tarpu, jei tokio savo laisvalaikio praleidimo būdo atsisakyti jūs nenorite, pabandykite savo apsilankymų restoranuose skaičių per mėnesį sumažinti bent vienu kartu. Tai padėtų jums sutaupyti papildomų lėšų.

18) Nesirinkite brangių prekės ženklų. Nors jūs galite būti pratę rinktis tik labai brangius prekės ženklus, manydami, kad jų gaminama produkcija yra pati geriausia, vis dėlto galite atrasti ir nemažai kitų gamintojų, kurie siūlo ne ką prastesnės kokybės produkciją ir gerokai žemesne kaina.

19) Atsisakykite žalingų įpročių. Tai ne tik padės jums sumažinti savo kiekvieną mėnesį patiriamas išlaidas, tačiau taip pat labai reikšmingai prisidės ir prie jūsų geresnės sveikatos išsaugojimo. O jei sveikata iki šiol jums nebuvo vienas iš prioritetų, tiesiog pabandykite paskaičiuoti, kiek išlaidų kiekvieną mėnesį patiriate pirkdami cigaretes ar alkoholinius gėrimus.

20) Dažniau vaikščiokite pėsčiomis. Nors šiandien daugybė žmonių yra pratę visur ir visada keliauti savo nuosavu automobiliu, nes tai daryti yra labai patogu ir paprasta, norint daugiau sutaupyti (ir būti geresnės sveikatos), turėtumėte nepraleisti progos pasivaikščioti pėsčiomis. Be to, jei į parduotuvę jūs keliausite pėstute, vengsite įsigyti daugiau pirkinių, o tai reiškia, kad taip pat sutaupysite dar daugiau lėšų.

21) Kai tik turite tokią galimybę, pasitelkite sprendimus, kurie padėtų jums sutaupyti daugiau elektros energijos. Tokiu būdu sumažinsite patiriamas išlaidas ir tausosite mus supančią aplinką.

22) Jei nenorite ar negalite į darbą keliauti pėsčiomis, tuomet vietoje automobilio pasirinkite autobusą, troleibusą arba traukinį. Tai yra gerokai pigesnis transportas, kuris kartu padeda tausoti aplinką (atsižvelgiant į tai, kad tokiomis transporto priemonėmis vienu metu keliauja gerokai daugiau keleivių).

Finansinius patarimus būtų galima dalinti dar labai ilgai ir tartum sąrašas niekuomet nesibaigtų. Todėl akivaizdu, kad ši sritis yra neišsemiama, todėl kiekvienas iš mūsų turėtume pasistengti savo asmeniniams finansams skirti daugiau deramo dėmesio.

Naujienos iš interneto