Anykščių vaikai pažadino Vorutos dvasią

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Penktadienį, š. m. rugsėjo 18 d., ant Šeimyniškėlių piliakalnio Anykščių priemiestyje, istorinėje vietoje, kurią patys anykštėnai dažniau vadina Voruta, surengta masinė istorinė šventė vaikams ir jaunimui „Ir šiandien tebežymu, kur pilies būta…“ (pasak A.Vienuolio).

Ant piliakalnio ir aplink jį savo stovyklas visai dienai įkūrė visų Anykščių miesto mokyklų moksleiviai. Persirengę senoviniais drabužiais, jie rungėsi įvairiuose istoriniuose žaidimuose ir konkursuose, turguje prekiavo savo amatų dirbiniais.

Šventėje buvo demonstruojami viduramžių amatai ir instrumentai: dirbo puodžius, dumplėmis molinį žaizdrą pūtė kalvis, medį tekino stalius, buvo demonstruojami įvairiausi senoviniai įrankiai, ginklai ir muzikos instrumentai. Šventės metu buvo galima paragauti prie laužo ant akmens iškeptų blynų, išmokti pūsti ragą.

Istorinėje vietoje, ant piliakalnio, buvo surengtos tikros lietuvių riterių grumtynės, o azartiškiausi paaugliai ir patys galėjo susigrumti senaisiais kovų ginklais.

Renginyje dalyvavo gyvosios istorijos klubai „Kovarnis“ ir „Varingis“, koncertavo folkloro grupė „Sedula“ su Rugiaveide.

www.lrytas.lt

Autoriaus nuotr.

Nuotraukoje: Piliakalnis tapo senovinių kovų ir linksmybių vieta
 

Sena VorutaKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra