Pagrindinis puslapis Istorija Vyriausybė patvirtino Saulės mūšio 780-ųjų metinių minėjimo planą

Vyriausybė patvirtino Saulės mūšio 780-ųjų metinių minėjimo planą

Įgyvendindama Lietuvos Respublikos Seimo nutarimą „Dėl 2016 metų paskelbimo Saulės mūšio metais“, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutarė patvirtinti Saulės mūšio 780-ųjų metinių minėjimo planą.

Planas įgyvendinamas iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžete atitinkamoms ministerijoms, institucijoms ir įstaigoms patvirtintų bendrųjų asignavimų ir kitų teisėtai gautų lėšų.

Taip pat nutarta siūlyti Joniškio istorijos ir kultūros muziejui, Joniškio kultūros centrui, Joniškio rajono savivaldybės Jono Avyžiaus viešajai bibliotekai, labdaros ir paramos fondui ,,Lietuvos kultūros fondas“, Šiaulių universitetui – dalyvauti įgyvendinant Planą; Joniškio rajono savivaldybei, Jurbarko rajono savivaldybei, Kauno rajono savivaldybei, Kretingos rajono savivaldybei, Šiaulių miesto savivaldybei, Švenčionių rajono savivaldybei – dalyvauti įgyvendinant Planą ir skirti savivaldybių biudžetų lėšų Planui įgyvendinti.

Lietuvos Seimas 2016-uosius paskelbė Saulės mūšio metais.

Šiemet minime šio ne tik Lietuvai, bet ir Europai reikšmingo įvykio 780-metį. 1236 m. rugsėjo 22 d. Šiaulių žemėje įvykusio mūšio metu lietuvių ir kitų baltų žemių kariai pasiekė istorinės reikšmės pergalę prieš Kalavijuočių ordiną. Tai buvo pirmasis didelis Lietuvos žemėje laimėtas mūšis, įtvirtinęs Lietuvos vardą Europos žemėlapyje.

Iliustracija: prof. Kazimiero Morkūno vitražas Saulės mūšiui įamžinti.

lrkm.lt