Pagrindinis puslapis Lietuva Vyriausybė patvirtino 500-ųjų reformacijos metinių minėjimo planą

Vyriausybė patvirtino 500-ųjų reformacijos metinių minėjimo planą

Lapkričio 23 d. Vyriausybė patvirtino planą 500-osioms reformacijos metinėms, kurį parengė Kultūros ministerija, bendradarbiaudama su suinteresuotomis institucijomis ir organizacijomis.

Patvirtintas planas bus įgyvendinamas iš valstybės biudžete atitinkamoms ministerijoms, institucijoms ir įstaigoms, atsakingoms už minėjimo plano vykdymą, patvirtintų bendrųjų asignavimų. Planą įgyvendins 28 vykdytojai, Kultūros ministerija bus atsakinga už 16 priemonių įgyvendinimą.

Pagal patvirtintą 500-ųjų reformacijos metinių minėjimo planą numatoma organizuoti mokslines konferencijas, įgyvendinti įvairius kultūrinius, edukacinius, įamžinimo, leidybos, skaitmeninimo ir viešinimo renginius bei projektus, kuriais siekiama šalies visuomenei atskleisti reformacijos svarbą Lietuvos kultūriniam, visuomeniniam ir dvasiniam gyvenimui.

Vyriausybė taip pat numato, kad kitąmet turės būti parengti turistiniai maršrutai reformacijos atminties keliais: „Protestantiškieji Radvilų keliai“, „Reformacija ir K.Donelaičio kelias“, „Lietuva ir reformacinė Europa: Vilnius-Vitenbergas-Siena-Vilnius“ bei išleistas kelionių vadovas.

lrkm.lt