Pagrindinis puslapis Naujienos Vilniaus rajone, Ažulaukėje, atidaryta nauja lietuviška pradinė mokykla

Vilniaus rajone, Ažulaukėje, atidaryta nauja lietuviška pradinė mokykla

Vilniaus rajone, Ažulaukėje, atidaryta nauja lietuviška pradinė mokykla

Simbolinę Ažulaukės pradinio ugdymo skyriaus atidarymo juostelę perkerpa ŠMSM kancleris Tomas Daukantas, Eitminiškių gimnazijos direktorė Živilė Krasauskienė ir ŠMSM ministras Algirdas Monkevičius. Aušros Virvičienės nuotr.

www.voruta.lt

Lapkričio 15 d. švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius atidarė Eitminiškių gimnazijos Ažulaukės pradinio skyriaus naują pastatą, kuriame mokysis daugiau kaip šimtas vaikų. Iki tol lietuviška pradinė mokykla buvo prisiglaudusi buvusio pašto patalpose.

„Nuoširdžiai sveikinu visą Ažulaukės mokyklos bendruomenę šia ypatinga proga. Džiugina šio krašto kaita, smagu matyti dygstančius naujus namus ir čia gyventi atsikeliančias jaunas šeimas. Mūsų visų siekis turi būti, kad mokykla, kuri pasitinka vaiką nuo jauno amžiaus, įžvelgtų kiekvieno potencialą ir lydėtų jį į sėkmę“, – sako ministras A. Monkevičius.

Naujame pastate įrengtos patalpos trims ikimokyklinio ugdymo grupėms, keturioms pradinukų klasėms, klasės aprūpintos visais baldais ir įranga, yra sporto-aktų salė, biblioteka-skaitykla,  valgomasis, įrengtos žaidimų aikštelės.

 

Eitminiškių gimnazijos direktorė Ž.Krasauskienė, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos patarėjas G.Krasauskas, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ministras A. Monkevičius ir  ministerijos kancleris T. Daukantas apžiūrėjo naujas Ažulaukės pradinio ugdymo skyriaus patalpas. A.Virvičienės nuotr.

Naujoje mokykloje ugdoma keliasdešimt ikimokyklinio amžiaus vaikų, mokosi apie 60 pradinukų. Palyginti su pernai metais vaikų skaičius Ažulaukės pradinio ugdymo skyriuje išaugo dvigubai, ypač padaugėjo ikimokyklinio amžiaus vaikų, kurie šiemet užpildė visas tris numatytas grupes. Mokykla iš viso pajėgi priimti 120 mokinių, tad bus pasiruošusi ir ateityje priimti daugiau pradinių klasių mokinių.

 

 Į mokyklos atidarymą atvykusį  Lietuvių švietimo draugijos „Rytas“ pirmininką Algimantą Masaitį sveikina ministerijos kancleris Tomas Daukantas. A.Virvičienės nuotr.

Ažulaukė, kaip ir visas Vilniaus rajonas, sparčiai plečiasi, į miestelius ir kaimus dažniausiai atsikelia gyventi jaunos šeimos. Todėl auga ir ugdymo įstaigų poreikis. Senasis pašto pastatas, kuriame buvo įsikūrusi pradinė lietuviška mokyklėlė, tapo per ankštas švietimo įstaigai. Visos mokyklėlės bendras plotas tebuvo 70,99 kv. m., klasės labai mažos, nebuvo patalpų mokiniams sportuoti, pailsėti. Atsižvelgdama į gimnazijos bendruomenės, gyventojų prašymus, lėšų naujam mokyklos pastatui skyrė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Bendra projekto vertė – 2,3 mln. eurų.

Į šventę atvyko Rytų Lietuvos mokytojų sąjungos pirmininkė Danguolė Sabienė ir ŠMSM Regioninių mokyklų skyriaus vedėjas Jonas Vasiliauskas. A.Virvičienės nuotr.

Švietimo įstaigų pastatams iš dalies atnaujinti 2019 m. skirta 9,7 mln. Eur valstybės lėšų. Atnaujintos ar atlikti mažesni remontai iš viso 63 mokyklose, o vien šiemet užbaigtos atnaujinti 5 mokyklos. Ministerijos skirtomis lėšomis modernizuotas Vilniaus raj. Riešės gimnazijos Bukiškio progimnazijos skyriaus pastatas, pertvarkytos Vilniaus raj. Mickūnų vaikų lopšelio-darželio patalpos, rekonstruota Vilniaus raj. Rudaminos vaikų lopšelio-darželio šildymo sistema. Visose šiose švietimo įstaigose įkurtos ir papildomos ikimokyklinio ugdymo grupės.

 

Šventėje visada laukiami „Vilnijos“ draugijos pirmininkas dr. Kazimieras Garšva ir Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko  Eugenijaus Jovaišos padėjėja Nijolė Balčiūnienė. A.Virvičienės nuotr.

 

Plačiau www.voruta.lt apie Eitminiškių gimnazijos Ažulaukės pradinio ugdymo skyriaus atidarymą rašys artimiausiu metu.

Naujienos iš interneto