Pagrindinis puslapis Lietuva In memoriam Vilniaus mažasis teatras liūdi netekęs kompozitoriaus Fausto Latėno

Vilniaus mažasis teatras liūdi netekęs kompozitoriaus Fausto Latėno

Vilniaus mažasis teatras liūdi netekęs kompozitoriaus Fausto Latėno

Kompozitorius Faustas Latėnas. Lauros Vansevičienės nuotr.

www.voruta.lt

Darnusis, talentingasis trio iširo… Kompozitoriui Faustui Latėnui iškeliavus kurti muzikos dangiškajam teatrui, tapo spengiančiai tylu režisieriaus Rimo Tumino ir scenografo Adomo Jacovskio kurtame scenos pasaulyje… Šiąnakt mus paliko iškilus kompozitorius, vienas iš Vilniaus mažojo teatro įkūrėjų, mylimas kolega.

Faustas Latėnas gimė 1956 m. Dusetose. 1975 m. baigė Kauno J. Gruodžio aukštesniosios muzikos mokyklos Giedriaus Kuprevičiaus kompozicijos klasę, 1980 m. – Lietuvos muzikos akademijos prof. Eduardo Balsio kompozicijos klasę.

Kūrėjas dirbo ir vadovavo „Lėlės“, Nacionaliniam dramos teatrui, ėjo Kultūros viceministro, LR ministro pirmininko patarėjo pareigas. Nuo 2008 m. dirbo Vilniaus mažojo teatro meno vadovo pavaduotoju.

Faustas Latėnas sukūrė muziką daugiau kaip 200 spektaklių, daugiau kaip 40 dokumentinių bei vaidybinių filmų, TV pastatymams. Fausto Latėno kūryba gyvuoja ir už teatro ribų, tačiau yra persmelkta visa apimančio teatro pojūčio. Kaip yra sakęs Rimas Tuminas, jis visada su savimi nešiojosi muziką, ji gimdavo anksčiau negu pats spektaklis…

Kompozitorius pelnė Lietuvos Nacionalinę kultūros ir meno premiją, Šv. Kristoforo prizą, yra daugybės Lietuvos ir tarptautinių konkursų bei festivalių laureatas už originalią muziką.

Ilsėkitės ramybėje, brangus kompozitoriau…

Valstybinio Vilniaus mažojo teatro bendruomenė