Pagrindinis puslapis Istorija Lietuvos Sąjūdis V. Landsbergis suvažiavimo dalyviams: „Lietuvos Sąjūdis formą turi. O turinį reikia gaivinti“

V. Landsbergis suvažiavimo dalyviams: „Lietuvos Sąjūdis formą turi. O turinį reikia gaivinti“

Lietuvos Sąjūdžio Garbės pirmininkas, prof. Vytautas Landsbergis. A. Virvičienės nuotr.

Aušra VIRVIČIENĖ, Vilnius, www.voruta.lt

Šeštadienį Vilniaus Rotušėje vyko Lietuvos Sąjūdžio XV suvažiavimas.  Organizacijos pirmininku vėl išrinktas Vidmantas Žilius, šias pareigas ėjęs nuo 2013 – ųjų pavasario. Buvo ir kitas kandidatas, kurį siūlė keletas Lietuvos Sąjūdžio skyrių – Rytas Kupčinskas. Balsų dauguma lėmė, kad organizacijos pirmininko pareigas ir toliau eis Vidmantas Žilius.

Suvažiavimą pasveikino Lietuvos Vyskupų Konferencijos pirmininkas, arkivyskupas Gintaras Grušas, Nepriklausomos valstybės atkūrimo akto signataras Emanuelis Zingeris, Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos valdybos Garbės pirmininkas Jonas Burokas, pirmasis atkurtos Nepriklausomos Lietuvos vadovas, Lietuvos Sąjūdžio Garbės pirmininkas, prof. Vytautas Landsbergis. Susirinkusiesiems suvažiavimo dalyviams Vytautas Landsbergis sakė neabejojąs tuo, kad šiandien Lietuvos Sąjūdis, jo idėjos, yra kaip niekad reikalingos ir svarbios. „Sąjūdis turi labai gerą formą, tik štai turinį reikėtų atgaivinti. (…) Tai buvo vienijanti ir telkianti jėga. Norėčiau, kad jis (Lietuvos Sąjūdis) vėl imtųsi to vaidmens. Tai yra Sąjūdžio pašaukimas“.

Suvažiavimo metu buvo priimta keletas rezoliucijų dėl alkoholio vartojimo mažinimo, dėl Astravo atominės elektrinės Baltarusijoje statybos, dėl valstybinės lietuvių kalbos, kaip konstitucinės vertybės, apsaugos.

Be to, pasak prof. Vytauto Landsbergio, Lietuvoje yra teritorijų, į kurias panorėjusios gali pretenduoti svetimos valstybės. Viena tokių –  sukarinti ir įslaptinti plotai Trakų rajone, kurių savininkas – Rusijos pilietis. Tokią rezoliuciją –  dėl grėsmių Lietuvos Respublikos vientisumui – suvažiavimui pasiūlė Lietuvos Sąjūdžio Garbės pirmininkas.

XV-ąjame Lietuvos Sąjūdžio suvažiavime buvo svarstytos dar dvi  –Romo Batūros pateiktos patriotizmo ir pareigos svarbos, bei Ryto Kupčinsko ir Vlado Vilimo rezoliucijos apie Lietuvos teismų problematiką; kuomet nėra demokratiškos teisėsaugos, valstybė yra be ateities.

Aušros Virvičienės nuotraukos

Arkivyskupas Gintaras Grušas, Lietuvos Sąjūdžio pirmininkas Vidmantas Žilius ir Lietuvos Sąjūdžio 

Garbės pirmininkas prof. Vytautas Landsbergis

Lietuvos Sąjūdžio tarybos narė Nijolė Balčiūnienė ir Lietuvos Sąjūdžio tarybos narys dr. Kazimieras Garšva

Lietuvos Sąjūdžio pirmininkas Vidmantas Žilius

Lietuvos Sąjūdžio tarybos pirmininkas Andrius Tučkus

Seimo narys, Lietuvos Sąjūdžio tarybos narys Rytas Kupčinskas

Lietuvos Sąjūdžio tarybos narys Kazimieras Garšva

Lietuvos Sąjūdžio Kauno skyriaus pirmininkas Raimundas Kaminskas

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos valdybos Garbės pirmininkas Jonas Burokas

Seimo narys, Nepriklausomybės Akto signataras Emanuelis Zingeris