Pagrindinis puslapis Kultūra „Užutrakio vakaruose“ klasika suskambės ir džiazo ritmais

„Užutrakio vakaruose“ klasika suskambės ir džiazo ritmais

„Užutrakio vakaruose“ klasika suskambės ir džiazo ritmais

www.voruta.lt

„Ji – ne žvaigždė. Ji – spinduliuojantis deimantas, kuriuo gali džiaugtis iš arti“, – šiuos žodžius apie solistę Viktoriją Miškūnaitę po „Apleistosios Didonės“ premjeros duodamas interviu Austrijos televizijai ORF kartojo buvęs Zalcburgo festivalio meno vadovas ir buvęs Berlyno valstybinės operos direktorius, gyva Vokietijos teatro legenda vadinamas režisierius J. Flimmas.

Viktorija Miškūnaitė – naujosios kartos Lietuvos operos solistė, publikos numylėtinė, spaudos tituluojama operos gulbe, naujoji Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro primadona, net du kartus apdovanota aukščiausiu šalies teatro įvertinimu – LR kultūros ministerijos įsteigtu apdovanojimu – Auksiniu scenos kryžiumi (2015 m. ir 2017 m.), dukart pripažinta geriausia Lietuvos Metų operos soliste (2015 m. ir 2017 m.), taip pat sulaukusi ir tarptautinio pripažinimo. Jos balsu publika žavėjosi teatruose bei festivaliuose Italijoje, Austrijoje, Vokietijoje, Estijoje, Latvijoje, Prancūzijoje bei Šveicarijoje. Džiazo pianistas ir pedagogas Saulius Šiaučiulis – vienas ryškiausių tradicinio džiazo pianistų Lietuvoje. 1974 m. baigęs klasikinio fortepijono studijas Lietuvos muzikos akademijoje, grįžo į gimtąją Klaipėdą ir įsitraukė į jos muzikinį gyvenimą. Nuo 1970 m. aktyviai reiškiasi kaip džiazo pianistas. Vadovavo Klaipėdos džiazo kvartetui, vėliau savo vardo ansambliui, grojo su Klaipėdos konservatorijos diksilendu ir bigbendu, duetu su klarnetininku Pranu Narušiu. Yra muzikavęs su žymiausiais Lietuvos ir užsienio džiazo meistrais. Pianistas koncertuoja ir su akademinės muzikos atlikėjais. Su įvairiais kolektyvais koncertavo Lietuvoje ir Europoje.

Daugiau nei prieš 20 metų pradėjęs savo koncertinę  veiklą violončelių kvintetas „QuinCelli“ sugrojo daug įsimintinų koncertų su įvairias solistais ir įvairaus žanro atlikėjais: Asmik Grogorian, Virgilijumi Noreika, Gintare Skėryte, Andriumi Kulikausku ir kt. Šiais metais ansamblis baigia įrašyti naują kompaktinę plokštelę ir pristato naują programą, kuri bus parodyta Lietuvoje ir užsienyje. Rugpjūčio 15 dieną tarptautiniame muzikos festivalyje „Užutrakio vakarai“ galėsite išgirsti vieną iš pastarųjų šio ansamblio darbų, kuriame skambės pasaulinės klasikos kūriniai ir naujų spalvų pripildytas violončelių skambėjimas.

Festivalį „Užutrakio vakarai“ remia Lietuvos kultūros taryba, Trakų rajono savivaldybė, globoja Seimo narė Edita Rudelienė. Festivalio partneris – Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija, mecenatas – bendrovė „Vilniaus baldai“.

Koncertas vyks rugpjūčio 15 dieną, 19 val. Užutrakio dvaro sodybos Europos salėje.

Išsamiau apie festivalį: www.uzutrakiovakarai.lt, bilietus galima įsigyti https://www.bilietai.lt bei prieš koncertą.

Nuotraukoje: Violončelių kvintetas „QuinCelli“.

„Užutrakio vakarų“ informacija