Pagrindinis puslapis Lietuva Ukrainai palaikyti – Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro darbuotojų akcija

Ukrainai palaikyti – Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro darbuotojų akcija

Ukrainai palaikyti – Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro darbuotojų akcija

Nuotraukų autorė -Enrika Čepulienė

www.voruta.lt

Jurginės pasakoja pergalės istoriją. Simboliška, kad šią dieną Tuskulėnų memoriale, kur okupacijos metais sovietinis režimas slėpė nužudytų ir nukankintų Lietuvos partizanų lavonus, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro kvietimą susiburti išgirdo Vilniaus miesto Žirmūnų bendruomenė bei į mūsų šalį Rusijos pradėto karo atginti ukrainiečiai. Tuskulėnų rimties parke vyko simbolinė saulėgrąžų sėja, kurios žinutė – tikėjimas Ukrainos pergale.

„Tokią lietingą dieną susirinkome tokiam jautriam renginiui“, – pastebėjo LR Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkė Paulė Kuzmickienė. Ji paminėjo, kad simbolių būna visokių: yra nepaprastai žiaurių, kuriuos valstybė įstatymu uždraudė, ir yra tokių, kurie gali padėti išreikšti mūsų tikėjimą gėrio pergale prieš blogį. „Gerai, kad lyja. Sėklos geriau prigis. Aš tikiu, kad tai bus populiariausias sodinukas, vilties žinia. Didelė pagarba laisvės kovotojams Ukrainoje, didelė pagarba tiems žmonėms, kurie atėjo ir yra čia,“ – renginyje kalbėjo Žirmūnuose išrinkta LR Seimo narė.

LGGRTC generalinis direktorius dr.A.Bubnys

„Visas pasaulis remia Ukrainos didvyrišką kovą prieš Rusijos agresiją, pagal savo galimybes ją remia ir Lietuvos žmonės – visos formos yra prasmingos“, – sveikindamas susirinkusius sakė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro direktorius dr. Arūnas Bubnys. Jis priminė, kad Ukraina yra nukentėjusi ir nuo caro Rusijos, ir ypač nuo komunistinės Rusijos – Holodomoras, trėmimai, masinis partizanų žudymas. „Ir dabar dar vienas etapas, kuris, tikiuosi, bus pergalingai paskutinis Ukrainos istorijoje.“ Centro vadovas Mariupolį ginančius kovotojus pavadinimo spartiečiais ir pabrėžė, kad jų pasiaukojanti kova tiek pat įeis į istoriją.

Kalba LRS narė P.Kuzmickienė

„Tikiuosi, kad ir ši simbolinė sėja Tuskulėnų rimties parke taps gyva tradicija, kaip ir Holodomoro siaubui atminti skirtas Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro istorikus ir muziejininkus su ukrainiečių bendruomene buriantis renginys netoli Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus prie paminklo sovietų okupacijos aukoms, organizuojamas nuo 2005 m.“.

Renginio akimirka

Renginyje dalyvavusi Vilniaus ukrainiečių draugijos vadovė Natalija Šertvytienė paaiškino, kodėl saulėgrąža yra Ukrainos simbolis: „tai vienas stipriausių augalų – nepaisant to, koks yra vėjas, ji visada žiūri į saulę. Taip ir žmogaus, ir valstybės orientyras ir tikslas turėtų būti šviesa.“ Žirmūnų seniūnas Romas Kalcas paantrino, kad baisumus keičia geri ir šviesūs laikai ir jie tokie ateis ir Ukrainai, na, o Agnė Minkevičienė, Žirmūnų bendruomenės centro direktorė, priminė apie pagalbą, kurią ukrainiečiai gali gauti bendruomenės patalpose. Saulėgrąžų sėjoje taip pat dalyvavo unitų dvasininkas. Renginį vedė Tuskulėnų memorialo vadovė Dovilė Lauraitienė.

Vilniaus ukrainiečių draugijos pirmininkė N.Šertvytienė

Renginio akimirka

PASĖTI SAULĖGRĄŽAS GALĖS VISI TUSKULĖNŲ MEMORIALO LANKYTOJAI, UŽSUKĘ Į MUZIEJŲ IKI MUZIEJŲ NAKTIES GEGUŽĖS 14 D.

genocid.lt inf.