Pagrindinis puslapis Naujienos Trijų Baltijos šalių Prezidentai tarėsi dėl krizės padarinių mažinimo strategijos

Trijų Baltijos šalių Prezidentai tarėsi dėl krizės padarinių mažinimo strategijos

Trijų Baltijos šalių Prezidentai tarėsi dėl krizės padarinių mažinimo strategijos

www.voruta.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda konferenciniu skambučiu kalbėjosi su Latvijos Prezidentu Egilu Levitu ir Estijos Prezidente Kersti Kaljulaid. Per pokalbį aptartos nacionalinės ir Europos Sąjungos taikomos priemonės kovai su COVID-19 pandemija, jų efektyvumas, krizės padarinių mažinimo strategija.

„Sieksime, jog Baltijos regionas būtų grįžimo į tvarų ekonomikos augimą sėkmės pavyzdžiu po krizės pasikeitusioje aplinkoje. Sutarėme tam išnaudoti tiek nacionalinius, tiek Europos Sąjungos finansinius instrumentus bei turimas politikos priemones, kad po krizės taptume dar stipresni. Orientuosimės į ES skaitmeninės, vidaus rinkos, mokslinių tyrimų sritis ir jų stiprinimą“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovas akcentavo, kad Lietuvoje koronaviruso plitimas stabilizuojasi. Nuo kovo pabaigos suaktyvintas testavimo procesas, sustiprintas dėmesys tarpinstitucinei sąveikai, priimtas 5 proc. BVP sudarantis ekonominių ir socialinių pasekmių likvidavimo planas.

Pokalbio metu aptartas efektyvus Baltijos šalių bendradarbiavimas, užtikrinant sklandų prekių tranzitą.

Svarbus pokalbio tarp Baltijos valstybių vadovų dėmuo buvo regioninio saugumo klausimai – išreikštas poreikis skirti didesnį dėmesį kovai su dezinformacija.

Aptarta strateginės infrastruktūros projektų – „Rail Baltic“, Lietuvos ir Lenkijos dujotiekio, elektros tinklų sinchronizavimo su kontinentine Europa sistema – įgyvendinimo eiga.

Per Prezidentų pokalbį atkreiptas dėmesys į Astravo atominės elektrinės saugos problemas, pabrėžta būtinybė įgyvendinti ES streso testų rekomendacijas, kaip ir užtikrinti kitų tarptautinių aplinkosaugos ir branduolinės saugos reikalavimų laikymąsi. Kalbėta apie elektros nepirkimo klausimą iš nesaugios Astravo AE bei kitų trečiosiose šalyse esančių nesaugių elektrinių.

Prezidento komunikacijos grupė

Naujienos iš interneto