TOP 5 technologijos pakeitusios kasdienybę

TOP 5 technologijos pakeitusios kasdienybę

Kokios asociacijos jums kyla išgirdus sąvoką „technologijos“? Ar pradžioje pagalvojate apie dirbtinį intelektą, raketas ir autonominius automobilius, ar kažką labiau „žemiško“?

Iš tiesų, technologijos yra arčiau mūsų nei susimąstome, o kartais išvis pamirštame, kaip jos keičia kasdienį gyvenimą. Jūsų dėmesiui – populiariausi įrenginiai, kurių praktinį efektyvumą įvertino Lietuvos ir pasaulio vartotojai.

Valymo robotai

Šiandien, beveik 60% iš visų parduodamų dulkių siurblių yra robotai – galime lažintis, kad ir jūsų namuose arba darbovietėje, tikrai rastume tokį savaeigį prietaisą. Tiesa, yra teigiančių, kad su jais neįmanoma pasiekti tokio pat švaros efekto, kokį užtikrina įprasti dulkių siurbliai. Tačiau tokie jų privalumai, kaip nuotolinis valdymas, integruota plovimo funkcija arba savaiminis išsivalymas, tikrai nustelbia vieną kitą praleistą dulkelę.

Ne mažiau populiarūs ir langų plovimo robotai, kurie yra tikras išsigelbėjimas visiems, turintiems aukštus vitrininius langus. Būkime atviri – langų plovimas nėra nei pats maloniausias, nei pats saugiausias procesas atlikti patiems, o valymo tarnybos kainuoja tikrai nepigiai. Tad galimybė namuose turėti asmeninę „langų valymo tarnybą“, kuri atsipirks vos per kelis panaudojimus yra išties revoliucinis proveržis buitinės technikos srityje.

Išmanieji laikrodžiai

Iš pradžių sutalpinome kompiuterius į mobiliuosius telefonus. Dabar tokį telefoną jau galite turėti ant savo riešo, tad telefonus drąsiai galite palikti namie. Tačiau šie įrenginiai neapsiriboja vien tik skambučių, žinučių ar kitomis komunikacinėmis funkcijomis.

Mažyčiame laikrodyje telpa pulsometrai, deguonies bei spaudimo matuokliai, EKG registratoriai, žingsniamačiai ir kitos sveikatingumo funkcijos, pakeisiančios ištisą asmeninių trenerių bei sveikatos specialistų komandą. Daugeliui, išmanieji laikrodžiai padeda ne tik susitvarkyti svarbiausius reikalus kelyje, bet ir palaikyti aktyvumą bei prižiūrėti bendrą gyvenimo kokybę. Įsivaizduokite, kiek laiko ir lėšų toks išsamus monitoringas jums kainuotų dar prieš gerą dešimtmetį?

Kaitinamas tabakas

21-ame amžiuje technologijos tobulina ne tik mūsų sveikatingumo bei švaros ritualus. Inovacijos siekia pakeisti ir neigiamus mūsų kasdienius įpročius, tokius kaip rūkymas. Žinoma, naivu tikėtis, kad net ir moderniausios technologijos staiga pavers rūkymą sveikatai nekenksmingu procesu. Bet milijonai rūkančių ir jų artimųjų visame pasaulyje, jau spėjo įvertinti didžiausią kaitinamo tabako galimybę – kvapo eliminavimą.

Naujausios kartos tabako kaitinimo sistema veikia indukciniu principu. Tai reiškia, kad kaitinamas tabakas šildomas iš išorės, o ne iš vidaus, kaip tai vyko pirmos kartos įrenginiuose. Indukcinę technologiją naudoja ir vienas iš didžiausių kaitinamo tabako gamintojų „glo“, kuri jau prieinama ir Lietuvoje.

Oro valymo įrenginiai

Šiandien nebe naujiena, kad kasdienė mūsų savijauta stipriai priklauso nuo oro kokybės, kurią galime efektyviai kontroliuoti technologijų pagalba. Netinkamas drėgmės arba nešvarumų kiekis ore, neigiamai veikia tiek mūsų darbingumą, tiek poilsio kokybę. O juk didžiąją dalį poilsio, užima būtent laikas praleidžiamas namuose.

Oro drėkintuvai ir valytuvai jau yra gana įprastas reiškinys daugelyje namų ūkių. Šie įrenginiai turi skaitmeninius ekranus ir daugybę funkcijų, tokių kaip temperatūros, drėgmės, alergenų rodmenys. Naujausi aparatai informuoja net apie CO2 kiekį ore ir duoda ženklą atėjus laikui praverti langą. Belieka sulaukti tik lauko oro kontrolės prietaisų ir džiaugtis visapusišku klimato komfortu.

PR

Naujienos iš interneto