Pagrindinis puslapis Kultūra Sveikinimai 100-metį mininčiai archeologei Rimutei Rimantienei

Sveikinimai 100-metį mininčiai archeologei Rimutei Rimantienei

Sveikinimai 100-metį mininčiai archeologei Rimutei Rimantienei

R. Rimantienės asmeninio archyvo nuotr.

www.voruta.lt

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas nuoširdžiai sveikina archeologę, habilituotą mokslų daktarę Rimutę Rimantienę, švenčiančią gyvenimo šimtmetį.

„Esate kertinė Lietuvos mokslo ir kultūros istorijos figūra. Fundamentiniais darbais padėjote pamatus mūsų akmens amžiaus tyrimams ir archeologijos mokslui, tad ne veltui esate vadinama Lietuvos archeologų motina. Jūsų korespondencija, moksliniai ryšiai ir asmeninės pastangos lėmė, kad Lietuvos akmens amžiaus medžiaga tapo lygiaverte Europos archeologijos mokslo dalimi, taip garsinote ir Lietuvos vardą pasaulyje.

Jūsų išskirtiniai meniniai ir kultūriniai sugebėjimai atsiskleidė per mokslo darbų iliustravimą, vertimus iš skandinavų ir kitų kalbų. Svarbią vietą Jūsų gyvenime užėmė pedagoginė veikla – išugdėte net keturias akmens amžiaus tyrinėtojų kartas, o Jūsų vadovautos archeologinės ekspedicijos šimtams jaunų žmonių tapo įsimintina patriotiškumo, pareigos tautai ir kultūrai mokykla. Linkiu, kad Jūsų erudicija, įstabi atmintis, nenumaldomas smalsumas ir pozityvi energija dar ilgai džiugintų visą kultūros ir mokslo bendruomenę“, – teigia kultūros ministras M. Kvietkauskas.