Stalo žaidimai vaikams: ar vaikai norės prisijungti žaisti?

Stalo žaidimai vaikams: ar vaikai norės prisijungti žaisti?

Stalo žaidimai vaikams  yra puikus būdas vaikams smagiai praleisti laiką su šeima, kartu lavinant socialinius įgūdžius, kurie yra labai svarbūs ankstyvaisiais metais, vaikai tampa „pasiruošę mokyklai“. Kadangi jų supratimas apie dalijimąsi vis gerėja, jauno amžiaus vaikams gali būti sunku valdyti emocijas ir elgesį žaidžiant su bendraamžiais.

Taigi žaidimai, skatinantys vaikus pakaitomis palyginti greitu tempu sulaikyti dėmesį laukiant savo eilės gali padėti ugdyti šiuos svarbius socialinius įgūdžius. Žaidimai taip pat gali būti puikus būdas supažindinti vaikus su kai kuriomis pagrindinėmis sąvokomis prieš jiems pasiekiant mokykloje, pavyzdžiui, skaičiais ir raidėmis. Tokių naujų įgūdžių įvaldymas gali padėti vaikams vėliau drąsiai spręsti naujas temas.

Kiekvienas žaidimo tipas turi skirtingą naudą vaiko vystymuisi

Stalo žaidimai vaikams, pavyzdžiui, vaizduotės žaidimas puikiai lavina kūrybiškumą, o dėlionės padeda lavinti loginio mąstymo įgūdžius. Dėl šios priežasties vaikams naudinga gerai subalansuoti įvairius žaidimo tipus. Stalo ir kortų žaidimai yra pagrindinė žaidimų dalis, kartu su kitais struktūriniais socialiniais žaidimais ir kūrybiniais žaidimais. Tai reiškia, kad norint visapusiškai vystytis, vaikai turėtų praleisti daugiau laiko užsiimdami šia veikla nei žaisdami vieni, žiūrėdami televizorių ar stebėdami televizijos programas. Taigi kaip į savo vaiko žaidimo laiką įtraukti daugiau žaidimų? Svarbu atidžiai pasirinkti keletą aukštos kokybės žaidimų, kuriais būtų galima mėgautis ir branginti ankstyvaisiais gyvenimo metais. Daugiau kokybiškų žaidimų rasite Eduko.lt el.parduotuvėje.

Kas svarbu renkantis žaislus?

Nesvarbu, ar jums sunku rasti laiko žaisti žaidimus su savo mažyliu, ar nerandate kažko, kas patrauktų jo dėmesį, štai trys pagrindiniai dalykai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį jei jus domina stalo žaidimai vaikams:

 1. Žaidimas gali būti lengvesnis arba sunkesnis. Nors ant daugumos pakuočių yra amžiaus rekomendacijos, vaikų gebėjimai ir dėmesys visada labai skiriasi, todėl tai ne visada gali būti tiksli informacija. Todėl geriausius žaidimus šiai amžiaus grupei galima supaprastinti, kai vaikas pradeda mokytis, ir padaryti juos sudėtingesnius, kai jis labiau pasitiki savimi.

 2. Žaidimą galima žaisti vienam arba su kitais. Vieni maži vaikai imlūs draugiškai konkurencijai, kiti… nelabai! Tačiau tai neturi atbaidyti jūsų nuo žaidimo su savo mažyliu, nes švelnus įvadas į pagarbų laimėjimą ir pralaimėjimą bus naudingas vėliau, kai mokykloje reikės išspręsti ginčus su bendraamžiais.

 3. Žaidimas gali būti naudojamas diskusijai pradėti. Vienas geriausių būdų įtraukti vaikus į veiklą – priversti juos kalbėti apie tai ir susieti su kasdieniais dalykais. Diskusija gali padėti jūsų vaikui ilgiau sutelkti dėmesį į veiklą, pagerinti jo koncentracijos įgūdžius. Tai taip pat puikus būdas lavinti bendravimo ir kalbos įgūdžius.

Kai kurios kitos populiarios temos, skirtos šiai amžiaus grupei, yra gyvūnai ir transporto priemonės, tačiau viskas, kas jūsų vaikui įdomu, gali būti puiki pokalbio pradžia. Stalo ir kortų žaidimai yra pagrindinė žaidimų dalis, kartu su kitais struktūriniais socialiniais žaidimais ir kūrybiniais žaidimais. Tai reiškia, kad norint visapusiškai vystytis, vaikai turėtų praleisti daugiau laiko užsiimdami šia veikla nei žaisdami vieni, žiūrėdami televizorių ar naudodami programas.

PR

Naujienos iš interneto