Pagrindinis puslapis Naujienos Šiaurės Pakistane atrastas senovinis krikščioniškas kryžius

Šiaurės Pakistane atrastas senovinis krikščioniškas kryžius

Šiaurės Pakistane atrastas senovinis krikščioniškas kryžius

www.vaticannews.va

Skardu-Baltistano kalnuose rastas akmeninis kryžius įrodo, kad Šiaurės Pakistane krikščionybė egzistavo jau prieš dešimt amžių. „Tai svarbus istorinis atradimas, skatinantis tolesnius kasinėjimus šioje kalnų zonoje, kur šiandien krikščionių nėra“, – sako kun. Bonnie Mendes, pakistanietis kunigas, komentuodamas atradimą agentūrai „Fides“.

Baltistano universiteto mokslininkų grupė paskelbė radusi pėdsakų, kad Skardu nuo seno gyvavo krikščionių bendruomenė. Universiteto vicekancleris  Muhammad Naeem Khan pasakojo, kad didžiulis šešių metrų ilgio marmurinis kryžius, sveriantis apie 4 tonas, rastas už dviejų kilometrų nuo kalnų prie Skardu Kavardo kaimelio Baltistano regione, šalia Indo upės. Pirminiais spėjimais, kryžius gali būti datuojamas 1000–1200 m. Baltistante tai pirmasis radinys, nurodantis šios žemės sąsajas su krikščionių bendruomene.

Mokslininkas pasakoja, kad Kavardo kaimelis įsikūrė prieš 1500 m., gali būti, kad marmuras, naudotas kryžiui iškalti, yra dar senesnis. Pasak p. Naeem Khan, universitetas konsultuosis su Europos ir Šiaurės Amerikos universitetais, kad nustatytų tikslią kryžiaus pagaminimo datą.

Kun. Gulshan Barkat OMI, Bažnyčios istorijos profesorius iš Pakistano, pabrėžia šio atradimo svarbą, paminėdamas, kad reikalingi tolesni kasinėjimai, kuriems tikimasi pasitelkti kolegas istorikus ir iš popiežiškųjų universitetų.  Kunigas neatmeta galimybės, kad šis radinys gali būti susijęs su misionierių nestoriečių bendruomene, kuri nuo V a. jau buvo pasiekusi Iraną, Afganistaną ir Kiniją. Rastas kryžius gali būti jų įsitvirtinimo regione pėdsakas. (DŽ, Vatican News / Fides)

 

https://www.vaticannews.va/lt/pasaulis/news/2020-06/siaures-pakistane-atrastas-senovinis-krikscioniskas-kryzius.html

Naujienos iš interneto