Pagrindinis puslapis Lietuva Seimo delegacijos vizito Kazachstane metu aptarta situacija Ukrainoje

Seimo delegacijos vizito Kazachstane metu aptarta situacija Ukrainoje

Seimo kanceliarijos Tarptautinių ryšių skyriaus nuotrauka

www.voruta.lt

Seimo delegacija, vadovaujama Seimo Pirmininko pavaduotojo Jono Jaručio, lankėsi Kazachstane, kur susitiko su Kazachstano Respublikos Parlamento Pirmininko pavaduotoju Pavelu Kazantsevu, Kazachstano Respublikos Senato Pirmininko pavaduotoja Olga Perepečina, Kazachstano Respublikos Mažiliso ir Lietuvos Respublikos Seimo bendradarbiavimo grupės nariais, Kazachstano Respublikos užsienio reikalų ministro pavaduotoju Romanu Vasilenko, Kazachstano Respublikos žmogaus teisių įgaliotine E. A. Azimova  ir kt. atstovais.

Lietuvos parlamento delegacija supažindino su Ukrainos, Europos ir viso pasaulio situacija, paragino nelikti abejingiems dėl įvykių Ukrainoje.

„Mūsų delegacija darė viską, kad paaiškintų tikrąją padėtį kaimyninėje Ukrainoje. Visuose diplomatiniuose susitikimuose pabrėžėme, kad negalima išlikti neutraliu prieš tokią agresiją. Būtina palaikyti ukrainiečius, kurie iš tiesų siekia taikos, o ne karo“, – Seimo kanceliarijos Spaudos biurui komentavo Seimo Pirmininko pavaduotojas, Tarpparlamentinių ryšių su Kazachstano Respublika grupės narys J. Jarutis.

„Mes džiaugiamės besitęsiančiu bendradarbiavimu nežiūrint aplinkybių, ieškome bendro sutarimo dėl situacijos pasaulyje, aptarėme tolesnę santykių plėtrą ekonomikos, švietimo, kultūros srityse. Lietuva visada pasiruošusi su Kazachstanu dalintis savo patirtimi ir padėti įgyvendinti Kazachstano ir Europos Sąjungos susitarimus dėl tolesnės demokratijos plėtros, žmogaus teisių ir kt. ekonomikos ir švietimo srityse“, – pabrėžė Tarpparlamentinių ryšių su Kazachstano Respublika grupės pirmininkas Edmundas Pupinis.

Su lietuvių bendruomenės „Lituanika“ pirmininku Vitalijumi Tvarijonu  bendruomenės namuose, Seimo kanceliarijos Tarptautinių ryšių skyriaus nuotrauka

Vizito pabaigoje Kazachstano Respublikos valdžios atstovai oficialiai patvirtino, kad skirs humanitarinę paramą Ukrainai.

Seimo delegacija taip pat daug dėmesio skyrė ekonominiams, technologinių mainų, investicijų klausimams. Parlamentarai lankėsi Karagandoje, kur pagerbė politinių kalinių iš Lietuvos ir viso pasaulio atminimą, lankėsi naujai rengiamo memorialo vietoje, susitiko su Lietuvos bendruomenės „Lituanika“ nariais.

Į Kazachstano Respubliką Seimo valdyba komandiravo Seimo Pirmininko pavaduotoją, Tarpparlamentinių ryšių su Kazachstano Respublika grupės narį Joną Jarutį, Tarpparlamentinių ryšių su Kazachstano Respublika grupės pirmininką Edmundą Pupinį ir grupės pirmininko pavaduotoją Kazį Starkevičių.

lrs.lt inf.