Pagrindinis puslapis Istorija S. Daukanto aikštėje paminėtos šeštosios V. Pociūno žūties metinės

S. Daukanto aikštėje paminėtos šeštosios V. Pociūno žūties metinės

Ketvirtadienio (2012-08-23) vidurdienį Simono Daukanto aikštėje, prie Prezidentūros Vilniuje, paminėtos šeštosios pulkininko Vytauto Pociūno, žuvusio 2006 m. Breste, Baltarusijoje, žūties metinės.

Prie Prezidentūros programą „Čiurlionis kitaiP“ atliko Druskininkų džiazo kolektyvo nariai: Linas Bankauskas, Tomas Čiukauskas ir Briuselio karališkosios konservatorijos bakalauras Lukas Zinkevičius.

V. Pociūno atminimui skambėjo preliudai „Viešpaties angelas“, „Svajonėlė“, improvizacija liaudies dainos „Tu mano seserėle“ motyvais, kiti kūriniai.

Į minėjimą susirinkti kvietė Piliečių santalka bei M. K. Čiurlionio paveldo fondas. Iš viso susirinko apie 100 žmonių. Tvarką prižiūrėjo keli pollicijos ekipažai.

Nemaža dalis susirinkusių dėvėjo marškinėlius su užrašu „Tie-sos“. Tarp jų buvo galima pastebėti daug tų, kurie pastaraisiais mėnesiais prie Prezidentūros protestuoja dėl teisingumo Lietuvoje trūkumo, kritikuoja Lietuvos teisėsaugą, sprendimą perduoti Drąsiaus Kedžio ir Laimutės Stankūnaitės dukrą motinai ir jo vykdymą.

Šalia grojančių muzikantų taip pat buvo pastatytas plakatas „Nužudyta tiesa: V. Pociūnas, 1957-2006“. Savo valstybei neabejingi piliečiai turi priminti atsakingoms valdžios institucijoms, kad V. Pociūno mirties aplinkybės bei jo pomirtinio šmeižto kampanijos priežastys iki šiol dar neištirtos. Kvietime dalyvauti renginyje pabrėžta, kad iki galo ištirti pulkininko V. Pociūno žūtį yra Lietuvos garbės reikalas.

Minioje buvo matyti V. Pociūno našlė Liudvika Pociūnienė, europarlamentaras Vytautas Landsbergis, visuomenininkas Darius Kuolys, disidentė Nijolė Sadūnaitė, parlamentarai Saulius Stoma, Kęstutis Masiulis, Tautos ateities forumo pirmininkas Algimantas Matulevičius.

Žurnalistams L. Pociūnienė sakė, kad tiriantys V. Pociūno žūtį dirba atsakingą darbą, ir jų negalima skubinti. Ji teigė tikinti, kad žūties aplinkybės bus išaiškintos. Ji taip pat pažymėjo besidžiaugianti, kad žmonės susirinko: dabar susitelkimo Lietuvos žmonėms trūksta.

Šarūno Mažeikos nuotr.

www.delfi.lt