Pagrindinis puslapis Istorija S. Dariaus ir S. Girėno skrydžiui atminti – nemokamų koncertų ciklas „Muzikinis skrydis“

S. Dariaus ir S. Girėno skrydžiui atminti – nemokamų koncertų ciklas „Muzikinis skrydis“

Lietuvos lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydis per Atlantą ir jų tragiška mirtis iki galutinio tikslo (Kauno) belikus mažiau kaip dešimtadaliui kelio – vienas iš svarbiausių įvykių XX a. Lietuvos istorijoje.

2013 m. visa Lietuva minės lakūnų didvyrių skrydžio per Atlantą 80-metį. Koncertinė įstaiga „Kaunas“, prisidėdama prie Kauno miesto savivaldybės inicijuojamų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą paminėjimo renginių, 2013 m. vasario-lapkričio mėnesiais Kauno regione rengia kultūros projektą – koncertų ciklą „Muzikinis skrydis“.

Tam tikslui koncertinės įstaigos „Kaunas“ kolektyvai – Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“, Kauno bigbendas ir Kauno muzikos ansamblis „Ainiai“ – parengė naujas koncertines programas, kurias numato atlikti Kauno, Raseinių, Birštono ir Jonavos koncertų salėse, Vilkaviškio Švč. M. Marijos apsilankymo katedroje ir Kauno šv. Mykolo Arkangelo (Įgulos) bažnyčioje. Kauno regiono klausytojai išgirs profesionalių kolektyvų atliekamus skirtingų žanrų klasikinius ir šiuolaikinius Lietuvos ir užsienio šalių kompozitorių kūrinius. Visi koncertai nemokami.
„Tikimės, kad koncertų ciklas „Muzikinis skrydis“ Kauno regiono visuomenę suaktyvins labiau domėtis gyvai atliekama muzika, padės jaunam žiūrovui iš arčiau susipažinti su pučiamųjų ir tautinių instrumentų bei džiazo muzikos atlikimo kultūra, tradicijomis, sustiprins jų patriotinius jausmus ir pilietiškumą. O svarbiausia, kad Kauno regiono bendruomenės pirmą kartą taip plačiai ir įdomiai paminės lietuvių lakūnų, pasaulinės aviacijos istorijoje minimų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydis per Atlantą legendiniu lėktuvu „Lituanica“, – sako koncerto organizatoriai.
 
Pirmasis ciklo koncertas „Vis aukštyn ir aukštyn“ įvyks vasario 25 d., 18 val., (pirmadienį) Kauno valstybinėje filharmonijoje. Jį atliks Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“. Orkestrui diriguos Ričardas Kukulskis. Koncertą ves Vilius Kaminskas. Kvietimus į koncertą galima atsiimti Kauno valstybinės filharmonijos kasoje.
 
Kauno m. savivaldybės Viešųjų ryšių poskyrio informacija