Pagrindinis puslapis Tėviškės aušra Rytų Lietuvos mokyklos. „Vilniaus jovarai“ Juodšiliuose

Rytų Lietuvos mokyklos. „Vilniaus jovarai“ Juodšiliuose

Šventės organizatoriai (iš kairės): Jonas Vasiliauskas, Danguolė Sabienė, Aldona Kuodytė, Algimantas Masaitis. 2016 m. gegužės 13 d.

www.voruta.lt

Vilniaus r. Juodšilių „Šilo“ gimnazijoje š. m. gegužės 20 d. buvo surengta Vilniaus rajono lietuviškų mokyklų folkloro ansamblių šventė, kurią kasmet nuo 2009 m. organizuoja lietuvių švietimo draugija „Rytas“ (pirmininkas Algimantas Masaitis), Rytų Lietuvos mokytojų sąjunga (pirmininkė Danguolė Sabienė), Cingų labdaros fondas (pirmininkas Jonas Endriukaitis) ir, žinoma, šeimininkai – Juodšilių „Šilo“ gimnazija. Šiais metais į Juodšilius atvyko devyniolika kolektyvų iš devyniolikos Vilniaus rajono mokyklų, jų pasirodymuose – lietuvių liaudies šokiai, muzikos kūriniai, dainos ir žaidimai.

Eitminiškių gimnazijos šokėjai (vadovė Aušra Razgūnienė), 2016 m. gegužės 13 d.

„Pradinukus išmokyti šokti nesunku,“ – pasakojo Vilniaus r. Eitminiškių gimnazijos mokytoja Aušra Razgūnienė. – Vaikai labai žingeidūs. Tikriausiai todėl, kad mokykla yra kaimo vietovėje, vaikai visko nori – sužinoti, išbandyti, dalyvauti, važiuoti.“ Kaip teigė ši jau aštuonerius metus šventei pradinukus ruošianti mokytoja (pirmieji mokiniai jau baigė gimnaziją), „Vilniaus jovarai“ pasikeitė: „[…] manau, šiek tiek pasikeitė renginys, iš pradžių būdavo nurodoma tam tikra tematika, pagal ją būdavo labai smagu ruoštis, ieškoti, atrasti naujų dainų ir šokių, dabar yra šiek tiek paprasčiau, mes renkamės savo nuožiūra, aišku, ir toliau Lietuvai, tėvynei, gimtinei, skiriame šokius, dainas, eiles – visa, kas yra gražiausia.“

Lietuvių švietimo draugijos „Rytas“ pirmininkas Algimantas Masaitis, 2016 m. gegužės 13 d.

Tikimės ateityje apie šią šventę parašyti daugiau.

 

Mickūnų vaikų darželio-lopšelio auklėtiniai su auklėtojomis (iš kairės): Reda Rutkauskiene, Sandra Čereškevičiene ir Dalia Dlužnevskaja. 2016 m. gegužės 13 d.

Juozo Vercinkevičiaus nuotr.