Ruošiate pirmokėlį mokyklą? Nedarykite šių 7 klaidų!

Ruošiate pirmokėlį mokyklą? Nedarykite šių 7 klaidų!

Artėja svarbus gyvenimo etapas – jūs ruošiatės išleisti savo vaiką į pirmąją klasę. Norisi užtikrinti, kad mokslo metai prasidėtų kuo sklandžiau. Deja, neužtenka tik supirkti visas reikiamas priemones.

Kokias klaidas tėvai daro išleisdami pirmoką į mokyklą ir kaip jų išvengti?

 1. Keliamas per didelis spaudimas

Tėvai dažniausiai nori, kad vaikas mokykloje pasirodytų kuo geriau ir gautų kuo geresnius rezultatus. Todėl jie ima kelti vaikui spaudimą, teisindamiesi, kad tik nori kuo geriausio. Nedarykite to! Normalu norėti gerų pažymių, bet jei vaikui sunkiai sekasi akademiškai, neskubėkite jo bausti – pirma su juo pasikalbėkite. Šitaip geriau vienas kitą suprasite ir bus lengviau spręsti kylančias bėdas.

Taip pat raginame neužrašyti vaiko į aibę būrelių. Nors įvairios veiklos tikrai naudingos, didelis jų kiekis vaiką išvargins. Geriau skirti daugiau laiko vienam būreliui ir taip pat numatyti laiko vaiko poilsiui ir nieko neveikimui.

 2. Perduodamos neigiamos emocijos

Normalu, kad tėveliai jaudinasi vaiką pirmą kartą išleisdami į mokyklą. Bet stenkitės neigiamas emocijas paslėpti ir išlikti optimistiški! Vaikai perima neigiamas emocijas, tad jei būsite nusiteikę neigiamai, tai paveiks ir vaiką. Vaikas gali mokyklos imti bijoti, nenorėti į ją eiti, prarasti motyvaciją mokytis.

 3. Mokykla piešiama kaip baisi vieta

Pirmokas dar nėra buvęs mokykloj ir mažai apie ją žino – todėl jie dažnai apie mokyklą sprendžia iš tėvų pasakojimų. Nepieškite mokyklos paveikslo kaip stebuklų šalies, nes tokiu atveju vaikas gali nusivilti – bet taip pat neapibūdinkite jos neigiamai. Negąsdinkite apie mokytojų griežtumą, bausmes ir panašiai. Vaikas mokyklos tokiu atveju tikrai nelauks.

Atsakykite į vaiko klausimus. Kuo daugiau apie mokyklą vaikas žinos, tuo drąsiau jausis. Geriausia jam papasakoti apie savo patirtis mokykloje ir teigiamus momentus. Pabrėžkite, kad vaikas mokykloje gali susirasti gerų draugų, sužinoti įdomių dalykų, atrasti naujų pomėgių.

 4. Išsirenkamos prastos mokyklinės priemonės

Mokyklines priemones geriausia išsirinkti anksti, kad nereikėtų skubėti paskutinėmis dienomis. Ir patariame rinktis priemones jomis pasidomėjus ir gerai žinant, kokių reikia. Pavyzdžiui, stipriai rekomenduojame rinktis ne tik gražią, bet ir ergonomišką rašymo priemonę minkštu paviršiumi – tokią bus patogiau laikyti rankoje. O kai priemonė patogi, ir dirbti smagiau!

Taip pat rekomenduojame leisti pačiam vaikui išsirinkti bent dalį priemonių, pavyzdžiui, sąsiuvinių. Tai padės jam jaustis atsakingesniam ir drąsesniam dėl savo sprendimų. Kartu aptarkite, kokie reikmenys naudingi ir svarbūs, tačiau suteikite galimybę pasirinkti tarp variantų. Vaikui taip pat bus maloniau naudoti priemones, kurios atitinka jo skonį.

 5. Nesustyguota dienotvarkė

Į mokyklą tenka keltis pakankamai anksti, reikia išsimiegoti ir rasti laiko įvairioms veikloms, todėl svarbu iš anksto susidėlioti dienotvarkę. Svarbiausia užtikrinti gerą miego režimą: vaikas turi laiku eiti miegoti ir pakankamai išsimiegoti. Pirmokams rekomenduojama miegoti bent 10 valandų, kadangi jie dar auga.

Taip pat reikėtų kiekvieną dieną panašiu metu valgyti pusryčius ir jokiu būdu jų nepraleidinėti. Maistas turėtų būti sveikas – saldūs blynai kiekvieną dieną tikrai nėra gerai. O subalansuota mityba suteikia dienos pradžiai energijos.

Gerai turėti rutiną ir dienos planą: susiplanuoti, kada vaikas eis į būrelį, kada ruoš namų darbus ir kada ilsėsis. Tokie ritualai kaip knygos skaitymas kartu prieš miegą taip pat labai naudingi.

 6. Rūpinamasi tik akademiniais įgūdžiais

Išleisdami pirmoką į mokyklą tėveliai dažnai rūpinasi, kad jis mokėtų skaityti, rašyti, skaičiuoti, o kitus įgūdžius pamiršta. Tai svarbu, bet reikia rūpintis ir emociniais, socialiniais įgūdžiais, kad vaikas valdytų jausmus ir mokėtų bendrauti. Negalima pamiršti ir praktinių įgūdžių: pavyzdžiui, vaikas turėtų mokėti pats užsirišti batus.

 7. Pamirštama kartu kokybiškai leisti laiką

Prasidėjus mokyklai, vaikai turi daug mažiau laiko nei anksčiau – bet nenustokite leisti laiko kartu šeimoje. Stiprinkite tarpusavio- santykius, nes taip galėsite vaiką dar geriau suprasti, labiau jį palaikyti ir prireikus padėti. Be to, tai proga trumpam pamiršti apie mokslus, darbus ir pailsėti!

Taigi, išlikite pozityvūs, suruoškite mokyklines priemones iš anksto, papasakokite vaikui apie mokyklą, bet jo negąsdinkite – ir tada liks ramiai sutikti naujus mokslo metus!

PR

Naujienos iš interneto