Pagrindinis puslapis Autoriai Zakarevičiūtė Jolanta Apie Roberto Pogorelio knygą „Mokėk keliauti“

Apie Roberto Pogorelio knygą „Mokėk keliauti“

Apie Roberto Pogorelio knygą „Mokėk keliauti“

Jolanta ZAKAREVIČIŪTĖ, www.traku-zeme.lt

Šiuolaikinės technologijos ir transporto priemonių galimybės leidžia mums nukeliauti į bet kurį pasaulio tašką: nuo Europos iki Azijos, nuo JAV iki Australijos, nuo Afrikos iki Arkties. Reikia tik mokėti jomis naudotis ir galima ne tik patogiai, bet ir pigiai bei saugiai keliauti po įvairias pasaulio šalis. Taip rašoma „Trakų žemės“ redakciją pasiekusioje antrojoje prieš ketverius metus (2015) išleistoje politikos, komunikacijos ir viešųjų ryšių specialisto dr. Roberto Pogorelio knygoje „Mokėk keliauti“.

 

Robertas Pogorelis yra politikos mokslų daktaras, apgynęs disertaciją Jungtinės Karalystės Essex universitete. Šiuo metu jis yra Europos Parlamento informacijos biuro Lietuvoje administratorius ryšiams su žiniasklaida. Prieš tai dirbo Europos Parlamento spaudos tarnyboje Briuselyje, taip pat Belgijos Liuveno universitete. Knygos autorius yra apkeliavęs pusšimtį pasaulio šalių lėktuvais, traukiniais, autobusais, autostopu, todėl dalijasi vertingais patarimais, kaip keliauti, kur keliauti, į ką atkreipti dėmesį (vizų išdavimas, nakvynės vietos, keleivių teisės, bagažas, klimato sąlygos, draudimas ir pan.) kad kelionė atneštų tik malonias akimirkas,
o ne taptumėte sukčių aukomis, nepasiklystumėte ar nepatirtumėte kitų nepatogumų. Gerai suplanuota kelionė garantuoja ir pilnesnę piniginę. Yra ne viena pigių skrydžių bendrovė, o ir kelionių agentūros siūlo daug „paskutinės minutės“ pasiūlymų su „viskas įskaičiuota“ – tačiau ir čia yra „kabliukų“, todėl ir knygos autorius nurodo, į ką verta atkreipti dėmesį, kaip sutaupyti lėktuvo bilietams ir nakvynei, o kartu ir pasisemti daug neįkainojamos patirties.

Knygos pabaigoje dr. Robertas Pogorelis pateikia internetines nuorodas, kurios jam per jo 20-ties metų keliavimo patirtį pasirodė naudingiausios: pigių ir užsakomųjų skrydžių bendrovės įvairiuose pasaulio kraštuose, vizų išdavimas, nakvynių vietos ir jų įvertinimai, automobilių nuoma, traukinių ir autobusų tvarkaraščiai, keleivių teisės ir jų pažeidimai ir kt. 2015 m. leidinys „Mokėk keliauti“ – tai jau antrasis kelionių gidas, kuris atnaujintas ir papildytas. Pirmoji knyga su tuo pačiu pavadinimu pasirodė 2014-aisiais. Autorius nesustoja dalytis patarimais ir pernai pristatė trečiąją savo knygą „Užkeikto keliautojo užrašai“, kurioje dar daugiau kelionių patarimų, autoriaus asmeninių įspūdžių.