Rankšluosčiai: kaip pasirinkti bei tinkamai prižiūrėti?

Rankšluosčiai: kaip pasirinkti bei tinkamai prižiūrėti?

Džiugu, jog vis dažnesniuose namuose apsigyvena minimalizmo ar vadinamosios „zero waste“ idėjos, raginančios neapsikrauti nereikalingais daiktais. Tiesa, yra daiktų, be kurių tiesiog negalima išsiversti. Ir reikia jų ne vieno ar dviejų, o kelių ar kartais – net ir keliolikos. Vienas puikiausių pavyzdžių – rankšluosčiai.

Straipsnyje pabandysime atsakyti į klausimą, kodėl, kalbant apie rankšluosčius, svarbu ne tik šio tekstilės gaminio kokybė, bet ir kiekybė. Juk kiekvienas rankšluostis atlieka konkrečią funkciją. O taip pat pasidalinsime vertingais patarimais, kuriais pasinaudojus, Jūsų rankšluosčiai bus idealiai švarūs bei minkšti.

Atskiras rankšluostis – ne tik kiekvienam šeimos nariui, bet ir konkrečiai funkcijai

Atskiri vonios rankšluosčiai, virtuvės rankšluosčiai ar net pirties rankšluostis? Tai – ne bandymas užpildyti erdvias spintos lentynas naujais tekstilės gaminiais, bet pasirinkimas racionaliai mąstančio, su tinkamiausiu rankšluosčių pasirinkimu susipažinusio žmogaus. Juk, priklausomai nuo konkrečios funkcijos, skiriasi ne tik rankšluosčio dydis, bet ir audinio savybės.

Vonios rankšluosčiai, su kuriais valotės veidą, galvą ar visą kūną po maudynių, turi būti ne tik švelnūs, minkšti, bet ir efektyviai sugerti drėgmę bei būti „draugiški“ net ir pačiai jautriausiai odelei. Rankšluosčiai, kuriuos naudosite vonioje, gali būti storesni, tankesni (pavyzdžiui, 550 g/m2), ilgesnio pluošto. Jie, sušlapinti, ilgiau džiūsta (bet tai, jei vonioje yra tinkamos tam sąlygos – jokia problema), tačiau kartu patikimiau išlaiko ir savo gerąsias savybes (purumą, minkštumą, drėgmės sugeriamumą).

Tuo tarpu virtuviniai rankšluosčiai, kurie, lyginant su vonios, yra ir gerokai mažesni, turi ne tik puikiai sugerti drėgmę, bet ir greitai džiūti. Tad, jei Jums aktualu virtuviniai rankšluosčiai internetu, rinkitės nedidelio tankio tekstilės gaminius. Tai – garantija, jog po ranka visada bus sausas rankšluostukas, o virtuvėje džiugins ideali higiena.

Jei ruošiatės keliauti į paplūdimį ar baseiną, vonios rankšluostį imkite tik tokiu atveju, jei neturite specialaus. Paplūdimio rankšluostis, nors dydžiu ir yra panašus į vonios, ne tik puikiai sugeria drėgmę, bet ir greitai džiūsta bei, ne mažiau svarbu, yra plonas. Vadinasi, lengvai tilps į paplūdimio rankinę, į kurią, ypač – keliaujant su vaikais, neretai tenka susikrauti kone „pusę gyvenimo“.

Patarimai, kuriais pasinaudojus, Jūsų rankšluosčiai bus ne tik švarūs, bet ir minkšti

Tinkamų rankšluosčių pasirinkimas – svarbus, tačiau anaiptol ne vienintelis darbas, susijęs su šiuo tekstilės gaminiu. Norint rankšluosčių minkštumu džiaugtis ilgai, o ne iki pirmojo skalbimo, būtina skirti pakankamai dėmesio ir tinkamai jų priežiūrai. Viena pagrindinių taisyklių – skalbti rankšluosčius atskirai nuo kitų skalbinių ir per daug nepripildyti skalbyklės būgno. Jei, dėl taupymo ar kitų sumetimų, prikrausite pilną skalbimo mašiną, rankšluosčiai susigrūs, „sulips“ į vieną krūvą. Tokio skalbimo rezultatas – šiurkštūs, kieti rankšluosčiai – Jūsų tikrai nepradžiugins. Norint užtikrinti išskalbtų rankšluosčių purumą, jiems reikia pakankamai erdvės „kvėpavimui“ bei sukimuisi.

Rinkdamiesi skalbimo priemones, atkreipkite dėmesį, jog jų sudėtyje nebūtų silikoninių medžiagų, Silikonui kaupiantis ant audinio, mažėja rankšluosčių sugeriamumo savybės.

Optimaliausia rankšluosčių skalbimo temperatūra – dar vienas svarbus kriterijus, tiesiogiai susijęs ne tik su rankšluosčių higiena, bet ir ilgaamžiškumu. Įprastinė rankšluosčių skalbimo temperatūra, pasak specialistų, turėtų būti 40 laipsnių. Skalbiant per karštame vandenyje, spartėja rankšluosčių nusidėvėjimas. Tiesa, siekiant išvengti riebalų, bakterijų bei kitų, ant rankšluosčių besikaupiančių nešvarumų, kartais šiuos reikėtų perskalbti aukštesnės, iki 60 laipsnių temperatūros siekiančiame, vandenyje. 

Kalbant apie rankšluosčių džiovinimą, džiovyklė – idealus pasirinkimas. Tiesa, vasarą derėtų nepraleisti progos pasinaudoti ir saulės spindulių nauda. Džiovinimas prieš saulę padeda išlaikyti rankšluosčių baltumą. Prasidėjus šildymo sezonui, atsispirkite pagundai džiovinti rankšluosčius ant radiatoriaus. Taip, jie išdžius greičiau, bet bus nemaloniai šiurkštūs.

Naujienos iš interneto