Prezidentas prie paminklo politiniams kaliniams ir tremtiniams: atmintis liko gyva

Prezidentas prie paminklo politiniams kaliniams ir tremtiniams: atmintis liko gyva

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį dalyvavo Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienų atminimo renginiuose.

Šalies vadovas kreipėsi į okupacijos, genocido ir sovietmečio represijų aukų pagerbimo ceremonijos prie paminklų politiniams kaliniams ir tremtiniams sostinės Aukų gatvėje dalyvius.

Prezidentas pažymėjo, kad kiekvieną birželį susirenkant liudyti istorinių nusikaltimų, kurie niekada nebuvo tinkamai įvertinti ar atpirkti, mūsų lūpose kaskart su nauja jėga, kaip priekaištas ir priminimas, skamba vardai tų, kurie buvo jėga atplėšti nuo savo Tėvynės.

„Jau patys pirmieji masiniai trėmimai iš mūsų atėmė daugelį šviesiausių, gabiausių, kūrybingiausių Lietuvos žmonių. Netekome jų energijos, dvasinės stiprybės, moralinių ir pilietinių dorybių. Netekome svajonių ir originalių sumanymų, kuriuos jie būtų galėję įgyvendinti čia, Lietuvoje. Liko gyva istorinė atmintis, kuri mums niekada neleis pamiršti Antrojo pasaulinio karo ir pokario metais sudėtų aukų“, – sakė valstybės vadovas.

Prezidentas pabrėžė, kad Lietuvos žmonės visada atmins Antrojo pasaulinio karo ir pokario metais sudėtas aukas ir tuos, kurie sugrįžo iš tremties, darbo ir mirties stovyklų daug iškentėję, tačiau nepraradę žmogiškojo orumo ir laisvės troškimo, tuos, kurie niekada neprarado vilties, kaip ryškiausio gyvenimo orientyro, ir nuosekliai sekė jos nušviestu keliu.

„Šiandien mes visi esame tos nemarios vilties atspindys. Su viltimi diena iš dienos kuriame nepriklausomą, demokratinę Lietuvos valstybę. Su viltimi remiame didvyrišką Ukrainos žmonių kovą su atgimusiomis blogio jėgomis. Puikiai žinome, kad už kiekvieno vardo, kuris šiandien nuskambės, slepiasi unikali žmogaus gyvenimo istorija. Kiekvienas vardas – tai ir atskira tragedija, kuri mus įpareigoja nepamiršti. Dar uoliau priešintis neteisybei. Su Lietuva širdy keltis ir gulti, dirbti jos naudai ir visų žmonių gerovei“, – sakė šalies vadovas.

Prezidentas kartu su ponia Diana Nausėdiene skaitydami prieš 82-ejus metus sovietų ištremtų tremtinių vardus ir pavardes pradėjo akciją „Atminties neištremsi“.

Prezidento komunikacijos grupė

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ Robertas Dačkus