Povilas Sigitas Krivickas. Ar Vilnius mirė?

Povilas Sigitas Krivickas. Ar Vilnius mirė?

Jubiliejinis akmuo Vilniaus Katedros aikštėje. Povilo Sigito Krivicko nuotrauka

Povilas Sigitas Krivickas, Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos narys, www.voruta.lt

Nebe už kalnų 2023-ieji – Vilniaus didžiojo 700 metų jubiliejaus metai. Rugsėjo pabaigoje parašiau laišką sostinės merui Remigijui Šimašiui ir priminiau, kad pačiame Vilniaus istoriniame centre – Katedros aikštėje – stūkso didžiulis akmuo, skirtas mūsų sostinės 650 metų jubiliejui.

Jį anuomet sugebėta paminėti bent tuo dideliu akmeniu iškertant skaičius ir Vilniaus vardą lotyniškomis raidėmis bei kirilica. Tokie jau buvo laikai. Akmenyje tarp skaičių 1323 ir 1973 esantis brūkšnelis rodo reiškinio arba žmogaus amžių, kaip ir antkapiniuose paminkluose. Taigi, ar neišeina, kad nuo 1973 metų Vilnius yra… miręs? Ar nebūtų galima vietoj pašalintų rusiškų raidžių į tą keturkampę įdubą įstatyti naują plokštelę, skirtą Vilniaus 700 metų jubiliejui? Arba gal paaiškinti šio akmens atsiradimo priežastį pagal Gedimino laiškus?

Povilo Sigito Krivicko nuotrauka

Meras R. Šimašius stebėtinai greitai – per porą dienų – atsiliepė trumpu sakiniu: „Verta dėmesio mintis. Ačiū Jums!“ Taigi, tikėkimės, kad šiuos žodžius sostinės vadovybė pavers kūnu iki Vilniaus įkūrimo 700 metų jubiliejaus iškilmių. Už tai be abejonės būtų dėkingas pats Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas bei vilniečiai ir mūsų sostinės svečiai, kurių protėviams buvo skirti valdovo laiškai, kvietę atvykti į mūsų kraštą.

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.