Pleneras „700-mečio Vilniaus gatvėmis“ baigė savo darbą

Pleneras „700-mečio Vilniaus gatvėmis“ baigė savo darbą

Dr. Aliaksandras Adamkavičius, Vilnius, www.voruta.lt

Rugpjūčio 17–26 dienomis Lietuvos sostinėje vyko menininkų pleneras „700-mečio Vilniaus gatvėmis“. Pleneras sulaukė daugiau nei 10 menininkų iš Lietuvos, Lenkijos, Latvijos ir tapo išskirtiniu tuo, kad jame dalyvavo įvairių tautybių menininkai iš įvairių šalių: baltarusiai, latviai, lenkai, lietuviai. Renginį organizavo ir vedė Gudų kultūros draugija Lietuvoje ir Jokūbo Koloso kultūros centras. Finansavo Vilniaus miesto savivaldybė ir Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės.

Plenero atidarymas įvyko rugpjūčio 17 dieną Bazilijonų vienuolyno rūmų kieme prie Švč. Trejybės Graikų apeigų katalikų bažnyčios. Atidaryme dalyvavo Lietuvos politikai, visuomenės veikėjai, menininkai. Tarp jų ir LR Seimo narys Žygimantas Pavilionis, Vilniaus rajono mero patarėjas Ruslanas Adaškevičius, europarlamentaro Broniaus Ropės patarėja Eglė Stasiškienė. O programos žvaigžde tapo grupės „Svitanak“ (Aušra) pasirodymas. Ačiū jos vadovei Marinai Struneuskai.

Plenerą apibūdina darbų įvairovė ir gausa. 700 metų senumo Vilnius atgyja menininkų drobėse.  Jose galima matyti ir miesto šventyklas, ir daugybę gatvių, pastatų, aikščių, kur atsispindėjo ir miesto dabartis, ir šlovinga praeitis. Šį kartą menininkai paliko mums savitą ir nepakartojamą Lietuvos sostinės įvaizdį.

Vaizdo įrašą apie plenero atidarymą galite pažiūrėti: https://www.youtube.com/watch?v=HQ9qJdPEldw&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1gsx8y- etqyQHEOKQD0yCPzh9rtn8XJYjdv-eMzZZxky-B_fV6y-7xOYM

Taip pat darbus galite peržiūrėti Gudų kultūros draugijos Lietuvoje puslapyje Facebook.

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.